20 lipca 2023

Inwestycje

Zakończono modernizację Zakładu Diagnostyki Obrazowej

W środę, 19 lipca odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu świętego Wojciecha w Gdańsku. Przestrzeń ta przeszła gruntowną przebudowę, a także została wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny. W wyremontowanej części szpitala znalazł się między innymi  tomograf komputerowy oraz aparaty USG i EKG. Inwestycja pochłonęła ponad 12,3 mln złotych, z czego prawie 8,7 mln pochodziło z Funduszy Europejskich.

Remont trwał od 2021 r. i obejmował przebudowę wewnętrzną pomieszczeń w obrębie istniejącego Zakładu Diagnostyki Obrazowej zlokalizowanego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku. W ramach inwestycji wykonano między innymi przebudowę trzech gabinetów RTG wraz z niezbędnymi dla nich funkcjami. Projektowana przebudowa miała na celu dostosowanie zakładu do obecnych potrzeb i przepisów prawnych oraz poprawę warunków pobytu pacjentów i pracy personelu.

Dzięki między innymi środkom unijnym Zakład Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu świętego Wojciecha został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, przez co poprawi się dostępność i jakość badań obrazowych, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo i komfort pacjentów – wyjaśniła Agnieszka Kąpała-Sokalska, członkini zarządu województwa.

W wyniku realizacji inwestycji zakupione zostało również wyposażenie w ramach środków z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020:

  • Tomograf komputerowy 
  • Aparat RTG stacjonarny 
  • Aparat RTG przyłóżkowy 
  • Aparat USG, w tym USG wielofunkcyjne z głowicą umożliwiającą diagnostykę klatki piersiowej płuc
  • Stacje opisowe 
  • Roboty (Replikatory dysków) do nagrywania zdjęć i opisów na nośniki (np. płyty CD, DVD, Bluray) 

Na terenie Zakładu Diagnostyki Obrazowej działa również Tomograf Komputerowy (zakupiony w 2017 r. ), mammograf (zakupiony w 2020 r.)  oraz 4 aparaty USG (zakupione w latach 2017 - 2022 r. ).

 

Zakupiono również w ramach środków własnych: stoły medyczne, łóżka medyczne, stanowisko do iniekcji i wyposażenie meblowe.

 

Inwestycja pochłonęła ponad 12,3 mln złotych, z czego prawie 8,7 mln pochodziło z Funduszy Europejskich. Ponad 3,6 mln złotych wyłożyła spółka Copernicus.

Przeczytaj również: