13 lipca 2023

Inwestycje

Szpital w Czerwonej Górze z kolejną inwestycją

W wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze kończy się właśnie kompleksowy remont Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.  Przestrzeń ta od lat 70. Ubiegłego wieku nie przechodziła renowacji. Inwestycja była więc niezbędna. Otwarcie nowej przestrzeni zaplanowano na 27 lipca. Będzie to jeden z dwóch oddziałów tego typu w całym województwie. 

Jak poinformował dyrektor szpitala Youssef Sleiman, oddział składający się z części onkologicznej i zakaźnej będzie liczył 47 łóżek. Ich liczba zwiększy się o 6 egzemplarzy w porównaniu do tej przed realizowanym remontem.

Dzięki temu warunki, zarówno dla personelu, jak i pacjentów będą komfortowe. Mamy cztery sale jednoosobowe, a każda ma swoją łazienkę dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wcześniej były sale ośmioosobowe, a obecnie są to sale pięcio-, dwu- i jednoosobowe - podkreśla dyrektor Youssef Sleiman.

W ramach przeprwadzanej inwestycji wymianie poddane zostały instalacje. Zamontowano także nowe obsługujące urządzenia medyczne. Przebudowy i modernizacji nie uniknęła także wentylacja i klimatyzacja oddziału.

Na miejscu przeprowadza się m.in. zabiegi chirurgiczne związane z leczeniem raka płuc, z zakażeniami, pełen zakres diagnostyki inwazyjnej, zabiegi małoinwazyjne, chirurgię rekonstrukcyjną klatki piersiowej oraz leczenie ciężkich urazów wielonarządowych i powikłań, chorób klatki piersiowej – mówi dyrektor.

Otwarcie oddziału zaplanowano na 27 lipca, a pierwsi pacjenci trafią na niego 1 sierpnia. Koszt inwestycji, to około 5,5 mln zł. Remont Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, to nie jedyna inwestycja, jaka w ostatnim czasie została zrealizowana z Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze. 

W 2022 roku uruchomiono Oddział Chemioterapii Dziennej i Ambulatoryjnej. Powstał także Dział Badań Czynnościowych Układu Oddechowego, Izba Przyjęć Pulmonologiczna, Laboratorium Prątka Gruźlicy i Dział Diagnostyki i Leczenia Zaburzeń Oddychania oraz szereg pomieszczeń technicznych i zaplecza. Ponadto pacjentom udostępniono kolejne łóżka w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

Przeczytaj również: