27 lipca 2023

Planowane inwestycje

Szpital w Dziekanowie Leśnym z dziecięcą izbą przyjęć za 30 mln zł

W Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym w sierpniu rozpocznie się budowa nowej izby przyjęć. Jej koszt to ponad 30 milionów złotych. Inwestycja zostanie sfinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego. 

Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym otrzymał dotację ze środków samorządu województwa mazowieckiego na utworzenie nowej izby przyjęć. Inwestycja ma także objąć budowę podjazdu dla karetek, przebudowę dróg dojazdowych i budowę nowego parkingu dla rodziców. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 30,3 mln zł. 

Budowa nowej izby przyjęć Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym rozpocznie się w sierpniu 2023 r. i ma zakończyć się pod koniec 2024 r.

- Obecna izba przyjęć jest niewystarczająca na realizację bieżących potrzeb związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych dzieciom, a jej największą niedogodnością jest lokalizacja, mieszcząca się w z tyłu budynku oraz bariera w postaci schodów, które mali pacjenci muszą pokonać, by dostać się do szpitala - informuje szpital.

- Inwestycja, którą wkrótce rozpoczniemy, jest ogromną szansą rozwoju zarówno dla naszego szpitala, jak i dla medyków, którzy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym będą mogli udzielać pomocy dzieciom - zaznacza Robert Lasota, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Samorząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przekazaniu placówce dotacji. Na nowoczesną izbę przyjęć przeznaczy 30,3 milionów złotych. Umowa z wykonawcą podpisana została 25 lipca.

Nowa izba przyjęć znajdzie się we frontowej części budynku, tuż za bramą wjazdową na teren szpitala, z bezpośrednim wejściem z poziomu zero. 

 

 

Przeczytaj również: