28 lipca 2023

Planowane inwestycje

Rozbudowa szpitala w Krapkowicach

W czwartek podpisano umowę inaugurującą rozbudowę Krapkowickiego Centrum Zdrowia. Będzie to największa inwestycja w historii powiatu krapkowickiego, która pochłonie 36 mln zł. Planowanie rozbudowy szpitala rozpoczęło się w 2018 roku. 

Szpital w Krapkowicach mimo braku wystarczającej przestrzeni, od lat działał jako jeden z najbardziej prężnych ośrodków powiatowych w regionie. Teraz placówka będzie się rozrastać.

- W maju 2022 roku przyznano na ten cel 34 mln zł dotacji z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, co byłoby niemożliwe bez istotnego wsparcia pana posła Marcina Ociepy – podkreślił starosta krapkowicki Maciej Sonik.

- Budowa nowego szpitala w Krapkowicach to inwestycja w ludzi i ich bezpieczeństwo zdrowotne, co ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju całego regionu. Dzięki synergii sił, determinacji i wsparciu rządu, marzenie o nowoczesnym szpitalu dla powiatu krapkowickiego staje się rzeczywistością – podkreślił wiceminister Marcin Ociepa.

Placówka w Krapkowicach ma służyć mieszkańcom całego województwa opolskiego. Budowa nowego skrzydła szpitala powinna zakończyć się w ciągu 14 miesięcy.

 

Przeczytaj również: