27 kwietnia 2022

Inwestycje

Szpital Powiatowy w Jarocinie czekają kolejne zmiany

Ruszyły kolejne etapy przebudowy szpitala w Jarocinie. Tym razem będzie to modernizacja starej części szpitala oraz dobudowanie nowej przestrzeni. Na przeprowadzenie planowanych zmian spółka otrzyma środki z funduszy unijnych oraz samorządu powiatowego, który jest właścicielem spółki szpitalnej.

Modernizacja dwóch oddziałów

Na przeprowadzenie zaplanowanych modernizacji oraz dobudowy nowej części szpitala obiekt otrzymał 8 mln złotych dofinansowania z funduszy unijnych. Koszt projektu szacowany jest jednak na około 13 milionów złotych. W związku z tym niezbędne będzie uzupełnienie brakujących srodków, co możliwe będzie dzięki wkładowi samorządu powiatowego. Pozyskana kwota umożliwi modernizację oddziału wewnętrznego oraz dziecięcego. 

Oddział wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Jarocinie ma zostać przeniesiony w miejsce, gdzie jeszcze niedawno mieściło się położnictwo oraz ginekologia. Przestrzeń pozostawiona przez dotychczasowy oddział wewnętrzny nie zostanie jednak niewykorzystana. Oddział dziecięcy zajmie bowiem obecne pomieszczenia zarówno oddziału wewnętrznego, jak i dawnej izby przyjęć. 

Plany na dobudowę i zmiana projektu

Wśród inwestycji, które czekają szpital znajduje się dobudowanie około 500 m2 powierzchni. W tej przestrzeni ma zostać utworzony Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Ogłoszony przez szpital przetarg wygrała Grupa Szymbud z Kłomnic. Jednak przed przystąpieniem do prac związanych z modernizacją placówki, wykonawca musiał dokonać niezbędnych zmian w projekcie, które związane były ze zmianą szefa lecznicy i pomysłów na dokonanie zmian w starszej części szpitala. Po wprowadzeniu niezbędnych poprawek grupa przystąpiła do realizacji. 

Termin wykonania robót

Mimo tego, że roboty budowlane na terenie szpitala trwają, placówka funkcjonuje normalnie. Jeśli zaplanowane działania pójdą zgodnie z planem do końca bieżącego roku pacjenci dwóch przenoszonych oddziałów, będą przyjmowani już w nowych pomieszczeniach.

Przeczytaj również: