4 maja 2022

Sprzęt i Innowacje

Genomtec podpisuje umowę dystrybucyjną na Genomtec®ID w Europie

Genomtec S.A. "GMT", notowana na NewConnect spółka z branży MedTech, specjalizująca się w rozwoju zaawansowanej technologii w obszarze diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem (POCT), podpisała umowę na wyłączną dystrybucję w Grecji swojej flagowej platformy testów genetycznych Genomtec®ID oraz testu Respiratory Panel 5-plex. Partner handlowy Genomtec, Atropos Ltd, jest specjalistycznym dystrybutorem rozwiązań z zakresu biologii molekularnej o ugruntowanej pozycji rynkowej w Grecji. Firma Atropos rozpocznie dystrybucję urządzenia po rejestracji platformy Genomtec®ID i panelu testowego 5-plex. Atropos zobowiązał się do złożenia minimalnego zamówienia na analizator i karty reakcyjne do szybkiej diagnostyki infekcji układu oddechowego o łącznej wartości 350 000 euro w okresie 3 lat. Genomtec planuje zarejestrować Genomtec®ID w połowie bieżącego roku.

- Jest to ekscytująca wiadomość dla nas, naszych inwestorów, pacjentów i menedżerów służby zdrowia. Jesteśmy w trakcie badań klinicznych z wykorzystaniem naszej platformy Genomtec®ID, którą zamierzamy zarejestrować w Unii Europejskiej w połowie tego roku. Ta umowa dystrybucyjna potwierdza, że nasz pomysł, nad którym cały nasz zespół ciężko pracował przez prawie sześć lat, wzbudził zainteresowanie rynku i jest gotowy, aby wyposażyć lekarzy w technologię, która może poprawić wyniki leczenia pacjentów. Dzięki Genomtec®ID wprowadzimy laboratorium genetyczne do gabinetów lekarskich, szpitalnych oddziałów ratunkowych czy karetek pogotowia, a szybkość uzyskiwanych w ten sposób wyników badań da pacjentom szansę na szybką i precyzyjną diagnozę podczas jednego spotkania. - powiedział Charudutt Shah, Chief Business Officer w Genomtec.

Firma ATROPOS Ltd, obecna na rynku diagnostyki in-vitro i kontroli jakości żywności od 30 lat, za swoje najważniejsze wartości uznaje zdrowie publiczne i bezpieczeństwo konsumentów. Dzięki swoim sukcesom firma Atropos zdobyła pozycję wiarygodnego dostawcy wysokiej jakości, innowacyjnych rozwiązań diagnostycznych oraz stabilność finansową. 

Pierwszym panelem chorobowym, który będzie wykrywany przez Genomtec®ID, jest panel oddechowy, który w obecnym okresie, przy kontynuacji zachorowań na COVID-19, odpowiada na ważną potrzebę pacjentów i rynku opieki zdrowotnej. Panel ten będzie badał zakażenie jednym z pięciu patogenów w pojedynczym teście, w tym: SARS-Cov-2, Grypa A/B, Respiratory Syncytial Virus (RSV) oraz Mycoplasma pneumoniae i Chlamydophila pneumoniae.

 

Przeczytaj również: