26 lipca 2021

Sprzęt i Innowacje

Kabina do dezynfekcji już w Pleszewie

Kabina dezynfekcyjna trafiła do Pleszewskiego Centrum Medycznego. To sprzęt polskiego producenta, który placówce sprezentowała fundacja Pomaganie jest trendy wraz ze spółką  Orlen. Stanęła w głównym wejściu szpitala i teraz każda osoba wchodząca lub wychodząca z lecznicy  może się w niej odkazić. Urządzenie trafiło do szpitala głównie z powodu pandemii koronawirusa.

Jak zapewnia producent - kabina jest w stu procentach bezpieczna dla ludzi, a  jej skuteczność oszacowano na 95%. Nie powoduje alergii i mogą z niej korzystać dzieci i młodzież.  Jej działanie opiera się na technologii przepływowych lamp UV-C, które w szpitalach najczęściej wykorzystywane są na salach operacyjnych. Ich promieniowanie nie tylko  dezynfekuje powietrze, ale i  wszelkie powierzchnie w pomieszczeniu pomagając niszczyć wirusy i bakterie.  Procedura dezynfekcji w kabinie jest prosta. Wystarczy do niej wejść,  a fotokomórka po identyfikacji sama uruchamia odpowiednie dysze wraz z lampą i odkaża. Cały proces trwa zaledwie 12 sekund.

Nie zaleca się do odkażania  dużych powierzchni ciała środkami dezynfekującymi, bowiem mogą okazać się szkodliwe dla ludzkiego  organizmu. Często mogą też powodować zniszczenia przedmiotów osobistych, takich jak okulary czy zegarki. Dlatego  kabina jest na pewno znacznie bardziej komfortowa w użytkowaniu i bardzo cieszymy się z tego prezentu. Myślę, że będzie ona wykorzystywana nawet wtedy, kiedy pandemia już się skończy i wszyscy, którzy będą wchodzili lub wychodzili z naszego szpitala poddadzą się dezynfekcji. - uważa Błażej Górczyński, prezes szpitala. 

Kabina jest dodatkowo wyposażona w bezdotykowy pomiar temperatury, pomiar ruchu i cyfrowy nośnik komunikatów.

Przeczytaj również: