23 lipca 2021

Inwestycje

Modernizacja Szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim

Jedna z największych inwestycji w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim właśnie się zakończyła. Trwająca kilkanaście miesięcy inwestycja wpłynie nie tylko na komfort pacjentów, ale także na oszczędności placówki. Budynek został ocieplony, wymieniono także ogrzewanie, oświetlenie oraz instalacje wodno-kanalizacyjne.

W ramach blisko 7-milionowej inwestycji w placówce wymieniono około 300 okien i zamontowano nowe grzejniki. Zastąpiono także stare świetlówki nowoczesnymi LED-owymi, co może przełożyć się na korzyści w wymiarze kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na dachu placówki władze szpitala postanowiły zamontować instalację fotowoltaiczną o mocy 30 kilowatów.

- Termomodernizacja była jedną z najtrudniejszych, ponieważ przeprowadzana była w czasie pandemii, która dziesiątkowała pracowników budowalnych oraz wielokrotnie ograniczała możliwości dostaw materiału. – Nie wiedzieliśmy i się wahaliśmy, czy te prace przerywać czy kontynuować. Mieliśmy wszystkie łózka covidowe pozajmowane i w tych warunkach pracowaliśmy, aby ten szpital doprowadzić do takiego stanu. jaki dzisiaj widzimy - mówił wicestarosta powiatu nowodworskiego Paweł Calak.

Wieloletnia inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki dotacji oraz pożyczce w wysokości ponad 6 mln złotych. Wsparcia udzielił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przeczytaj również: