2 grudnia 2021

Sprzęt i Innowacje

Innowacyjność KTG Pregnabit doceniona

Nestmedic S.A., spółka technologiczna oferująca innowacyjne rozwiązania w obszarze telemedycyny i digital health zostało laureatem V edycji ogólnopolskiego rankingu gospodarczego „Lubię, bo polskie”. Urządzenie KTG Pregnabit zajęło II miejsce w kategorii Produkt Innowacyjny 2021. Organizatorem wydarzenia było Polskie Radio.

 

W Kategorii Produkt Innowacyjny 2021 wyłoniono firmy wprowadzające innowacyjne rozwiązania, czyli najlepsze produkty lub usługi, które w przełomowy sposób wpływają na zwiększenie konkurencyjności polskich firm na rynku krajowym lub za granicą. Za taką uznano mobilne KTG Pregnabit, które umożliwia bezpieczne i wiarygodne monitorowanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy w dowolnym miejscu i czasie. 

- System KTG Pregnabit to bez wątpienia rozwiązanie, które istotnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo ciężarnych kobiet, a nagroda w kategorii Produkt Innowacyjny 2021 jest tego potwierdzeniem. Cieszymy się, że nasza technologia została dostrzeżona  – mówi Jacek Gnich, prezes Nestmedic. – Wyróżnienie dla Nestmedic to również dowód na to, że telemedycyna ma coraz większe znaczenie. KTG Pregnabit pozwala na monitorowanie dobrostanu płodu w domowym zaciszu, bez konieczności wizyty w placówce medycznej. To szczególnie ważne w obliczu trwającej pandemii – dodaje. 

KTG Pregnabit jest przeznaczone dla kobiet w III trymestrze ciąży – w tym okresie KTG jest szczególnie ważne, ponieważ wzrasta ryzyko powikłań. Ze względu na możliwość profesjonalnego przeprowadzenia badania w warunkach domowych, urządzenie KTG Pregnabit, rozwiązanie to znajduje coraz więcej zwolenników wśród lekarzy, położnych oraz samych pacjentek. 

Nestmedic systematycznie udoskonala urządzenie, dostosowując go do potrzeb rynkowych. W ostatnim czasie spółka z powodzeniem zakończyła certyfikację urządzeń Pregnabit Pro i Pregnabit Cloud jako wyrobów medycznych. Ulepszona wersja zawiera nowe funkcjonalności zarówno dla pacjentek, jak i dla placówek medycznych i lekarzy. Umożliwia m.in. dostęp kilku podmiotów do konta pacjenta, adaptację do standardów GSM w różnych krajach oraz kompatybilność z mediami społecznymi. 

Przeczytaj również: