2 grudnia 2021

Sprzęt i Innowacje

Laboratoryjne testy Genomtec wykrywają wszystkie warianty SARS-CoV-2

Genomtec S.A. "GMT", notowana na NewConnect spółka z branży MedTech, specjalizująca się w rozwoju zaawansowanej technologii w obszarze diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem (POCT), przeprowadziła analizę swoich szybkich testów genetycznych, która potwierdziła ich skuteczność w wykrywaniu wszystkich znanych wariantów wirusa SARS-CoV-2 w tym ostatnio odkrytego wariantu Omicron.

W związku z rosnącymi obawami dotyczącymi zdolności testów IVD do rozpoznawania nowo pojawiających się wariantów SARS-CoV-2, Genomtec przeprowadził analizę bioinformatyczną (in-silico) oraz analizę laboratoryjną dla zestawów diagnostycznych Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® RT-LAMP CE-IVD Duo Kit (RT-LAMP Duo) oraz Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® Direct-RT-LAMP CE-IVD Kit (Direct).

Wyniki analiz w pełni potwierdziły efektywność zestawów RT-LAMP Duo oraz Direct w rozpoznawaniu dotychczas zidentyfikowanych wariantów SARS-CoV-2 w tym nowoodkrytego wariantu Omicron. 

- Zdolność rozpoznania wielu wariantów SARS-CoV-2 przez zestawy RT-LAMP Duo oraz Direct produkowane przez Genomtec jest ważna w dbaniu o zdrowie publiczne, kiedy efektywne testowanie posiadające zdolność wykrycia szczególnie groźnych szczepów wirusa SARS-CoV-2 jest bezwzględnie ważne dla podtrzymania wysiłków w walce z pandemią – powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączonym do komunikatu Raporcie.

Raport_testy_genetyczne.pdf (medfinance.pl)

 

 

Przeczytaj również: