23 stycznia 2017

Inwestycje

Wyremontowany SOR w Szczecinku

Szpital w Szczecinku zakończył w połowie stycznia remont SORu. Jest to finał większej, wartej ponad 6,5 mln zł, inwestycji obejmującej modernizację trzech oddziałów.  

Dla Szpitala w Szczecinku rok 2016 minął pod znakiem zmian i inwestycji. Całkowicie wyremontowane zostały trzy oddziały: pediatryczny, ratunkowy oraz intensywnej terapii. Całe przedsięwzięcie stanowiło wyjątkowe wyzwanie organizacyjne, techniczne i przede wszystkim finansowe. Łączny koszt   przebudowy oddziałów wyniósł 9,4 mln zł. Remont SOR i OIOM pochłonął ponad 6,5 mln zł, na które Powiat Szczecinecki otrzymał 3.280.106 zł dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa. 

SOR w Szczecinku 

W połowie stycznia szczęśliwie zakończony został remont SOR-u. Działania były utrudnione, ponieważ oddział stale funkcjonował w czasie remontu. – Prace trwały prawie rok i składały się z 5 etapów, które wymagały stałej modyfikacji ze względu na to, że oddział cały czas przyjmował pacjentów – mówi lek. med. Anna Olewińska koordynator SOR/ZRM. – Sprawę dodatkowo komplikowały inne prace remontowe. Mam tu na myśli te trwające na Oddziale Intensywnej Terapii, który musiał być w pełni zmodernizowany i przeniesiony, aby prace na SOR mogły się rozpocząć.

Wyremontowany SOR został podzielony na pomieszczenia dostosowane do potrzeb pacjentów w różnym stanie, powstał m.in. obszar resuscytacyjno–zabiegowy, gdzie przyjmowani są pacjenci potrzebujący natychmiastowej pomoc. Powstał też pokój przygotowany z myślą o najmłodszych pacjentach, dla których wizyta w szpitalu jest ogromnym stresem. 

Nowoczesny OIOM

Wcześniej, w październiku zakończył się remont oddziału intensywnej terapii. Objął trzy sale, w tym jedną diagnostyczno-zabiegową. Wszystkie zostały wyposażone w centrale do podglądu parametrów życiowych każdego pacjenta z różnych kluczowych punktów oddziału. W salach wykorzystane są najnowocześniejsze możliwości organizacji stanowiska chorego, czyli nowoczesne kolumny medyczne zaopatrzone w dojścia gazów medycznych, oświetlenie, elektrykę i media, z możliwością instalacji aparatury medycznej. Na ten temat pisaliśmy już tutaj. 

W skrócie:

  • Szpital w Szczecinku w 2016 r. wyremontował trzy oddziały: pediatryczny, ratunkowy oraz intensywnej terapii.
  • Łączny koszt inwestycji wyniósł 9,4 mln zł. Ponad 3,2 mln zł wyniosło dofinansowanie z budżetu państwa. 
  • OIOM został oddany do użytku w październiku, SOR natomiast w połowie stycznia. 
Źródło: Powiat.szczecinek.pl

Przeczytaj również: