23 stycznia 2017

Inwestycje

Inwestycje w szpitalach w Kołobrzegu zakończone

Dwa szpitale w Kołobrzegu zakończyły prowadzone inwestycje. Szpital Regionalny ma nowoczesną okulistykę, a Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy – m.in. salę zabiegową. 

Nowoczesna okulistyka w Kołobrzegu

Ponad pół miliona złotych kosztował remont i modernizacja poradni okulistycznej w Kołobrzegu. Szpital Regionalny uzyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach inwestycji szpital wyremontował pomieszczenia, w których znajduje się poradnia oraz zakupił specjalistyczny sprzęt m.in. bezdotykowy tonometr z pachymetrem do pomiarów ciśnienia śródgałkowego i diagnozowania jaskry, perymetr do badania pola widzenia oraz autorefraktokeratometr do badania wady refrakcji.

Modernizacja okulistyki zakończyła drugi etap projektu „Przebudowa Zespołu Pracowni i Poradni Specjalistycznych wraz z niezbędną aparaturą i sprzętem medycznym oraz pozostałym wyposażeniem”. Wcześniej, w 2015 r. wyremontowane zostały poradnie: chirurgiczna, urologiczna, onkologiczna, endokrynologiczna, gruźlicy i chorób płuc, ortopedyczna, pracownie i poradnie otolaryngologiczne i okulistyczne. Projekt kosztował łącznie ponad 1 mln zł (1.043.233 zł). 900 tys. zł. pochodziło z budżetu marszałkowskiego, resztę szpital sfinansował środkami własnymi.

Uzdrowisko dla dzieci gotowe

W drugiej połowie stycznia oddane do użytku został wyremontowany obiekt Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko”. Remont pozwolił dostosować placówkę do wymagań Ministerstwa Zdrowia. – „Słoneczko” jest jednym spośród 12 szpitali uzdrowiskowych w kraju. Przyjeżdżają tutaj mali kuracjusze z całej Polski.  Cieszę się, że nakłady inwestycyjne są kierowane także na „Słoneczko”. Dzięki temu udało się wyremontować nie tylko bazę łóżkową,  ale i bazę zabiegową, ułatwiając tym samym dzieciom pobyt tutaj – zauważyła Anna Mieczkowska, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. W kołobrzeskim szpitalu leczy się głównie schorzenia dróg oddechowych, choroby skóry, a także zaburzenia odżywiania. W 2017 r. zaplanowany jest pobyt 1200 pacjentów, w wieku od 3 do 18 lat. 

Inwestycja trwała dwa lata i kosztowała prawie 1,5 mln zł. Ponieważ ośrodek mieści się w zabytkowych wnętrzach, zakres i charakter prac trzeba było dostosować do wymagań konserwatora. Zmodernizowany został m.in. węzeł cieplny, część dachu oraz podłóg.  Remont objął też sale sypialne i zabiegowe. Stworzono instalację wentylacji mechanicznej oraz wymieniono instalację oświetlenia ewakuacyjnego. 

W skrócie:

  • Zakończył się remont poradni okulistycznej Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu, inwestycja obejmowała m.in. zakup nowoczesnego sprzętu.
  • Otwarty został wyremontowany obiekt Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko”. Inwestycja trwała dwa lata.
  • Koszt pierwszego projektu wyniósł przeszło pół miliona złotych, remont „Słoneczka” pochłonął 1,5 mln zł. 
Źródło: wzp.pl

Przeczytaj również: