5 września 2017

Inwestycje

Otwarcie Oddziału Położniczego w Szpitalu na Zaspie

Na początku września do użytku został oddany wyremontowany Oddziału Położniczego i Neonatologii Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Inwestycja była finansowana z funduszy norweskich, a jej koszt wyniósł 2,3 mln zł.

To już kolejna inwestycja zakończona w ostatnim czasie w szpitalu na Zaspie. Pod koniec sierpnia do użytku został oddany Oddział Chirurgii Ogólnej. O jego uroczystym otwarciu pisaliśmy w medinwestycje.pl. Na początku września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w placówce został oddany do użytku wyremontowany Oddział Położniczy i Neonatologiczny. 

Zmodernizowana została część A oddziału, a także przestrzenie wspólne i korytarze. Po remoncie do dyspozycji młodych mam jest 16 łóżek. Połowa zlokalizowanych jest w pokojach jednoosobowych dla matki z dzieckiem, a kolejne 8 łóżek znajduje się w czterech salach dwuosobowych. Przy każdym pomieszczeniu znajduje się też łazienka dostępna bezpośrednio z pokoju. W salach znalazło się nowe wyposażenie, m.in. łóżka i szafki. W wyremontowanej części oddziału znalazł się także m.in. gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pokój przygotowawczy, pokoje dla oddziałowych oraz lekarzy.

Dzięki inwestycji poprawi się jakość i komfort oferowanej przez szpital opieki. Młode mamy i ich dzieci nie będą już przebywały w wieloosobowych salach, a lekarze zyskali m.in. swobodny dostęp do łóżek pacjentów. Poprawi to bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów.  

  

Modernizacja oddziału gdańskiego szpitala kosztowała 2,3 mln zł.  Ponad 2,1 mln zł pochłonęły roboty budowlane. Po 90 tys. zł wydano na dokumentację projektową oraz wyposażenie oddziału. Dofinansowanie wyniosło 1,9 mln zł, natomiast blisko 377 tys. zł szpital na Zaspie uzyskał z budżetu zarządzającej spółki.  

W skrócie: 

  • Szpital św. Wojciecha w Gdańsku wyremontował Oddział Położniczy i Neonatologii
  • Inwestycja kosztowała 2,3 mln zł
  • Na oddziale znajduje 16 łóżek, w ośmiu pokojach jednoosobowych i czterech salach dwuosobowych 
Źródło: mat. pras. 

Przeczytaj również: