4 września 2017

Inwestycje

Gdańsk: Chirurgia szpitala na Zaspie po remoncie

Pod koniec sierpnia oddział chirurgii ogólnej Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku został oddany po użytku po trwającym pół roku remoncie. W odnowionych salach na pacjentów czeka 26 łóżek. Modernizacja oddziału kosztowała blisko 2,6 mln zł. 

O gdańskim szpitalu na Zaspie pisaliśmy już  w medinwestycje.pl pod koniec lipca, kiedy to podpisana została umowa dotycząca budowy nowego skrzydła budynku. Inwestycja warta 83 mln zł będzie dofinansowana m.in. ze środków unijnych. Nie oznacza to jednak, że szpital zawiesza inne projekty. Właśnie zakończyła się bowiem pierwsza część modernizacji oddziału chirurgii ogólnej. 

W ramach prac budowalnych gruntowny remont przeszło 10 pomieszczeń dla pacjentów, w tym trzy sale pooperacyjne. We wszystkich wymieniono instalację elektryczną, teletechniczną, hydrauliczną i kanalizacyjną. Zmodernizowano instalację wentylacyjną, a także taką, dzięki której pacjenci będą mogli wzywać personel do sal chorych. Pojawiły się również nowe grzejniki. Pokoje są dwuosobowe, trzy z nich mają własne łazienki, pozostałe natomiast mają łączone sanitariaty dla dwóch sal. Ich wyposażenie, m.in. umywalki, muszle, brodziki i baterie również zostały wymienione na nowe. Łącznie na pacjentów czeka 26 łóżek. – Teraz na pewno poprawią się warunki dla pacjentów i pracowników medycznych. Standard sal po remoncie jest znacznie wyższy. Cały personel jest z tej zmiany zadowolony. Potrzeba generalnego remontu oddziału dawała o sobie znać od bardzo dawna – powiedziała Dorota Malek, pielęgniarka oddziałowa.

Nie tylko sale chorych

Wyremontowane zostało również pomieszczenie socjalne, wyposażone m.in. w zlewozmywak, umywalkę, czajnik i lodówkę. Zmiany zaszły także w części przeznaczonej dla personelu. Zmodernizowano punkt pielęgniarski z pokojem przygotowawczym oraz pokojem socjalnym dla pielęgniarek, który został otwarty na odnowiony korytarz. Zmodernizowano gabinet zabiegowo-opatrunkowy i wyposażono go w nowy stół zabiegowy. Dodatkowo na oddziale pojawiły się nowe kardiomonitory i wózek transportowy, a także centrala monitorująca. 

Modernizacja oddziału chirurgicznego kosztowała blisko 2,6 mln zł. 1,9 mln zł pochodziło z budżetu samorządu województwa, 670 tys. zł przeznaczyła spółka, do której należy szpital na Zaspie. Największym kosztem były prace budowalne, które pochłonęły 2,3 mln zł. 230 tys. zł kosztowało wyposażenie, a 70 tys. zł dokumentacja projektowa.  

W skrócie: 

  • Pod koniec sierpnia zakończył się remont jednej z dwóch części oddziału chirurgii ogólnej gdańskiego szpitala na Zaspie
  • Inwestycja kosztowała 2,6 mln zł
  • 1,9 mln pochodziło z budżetu samorządu województwa 
Źródło: copernicus.gda.pl

Przeczytaj również: