12 lutego 2016

Inwestycje

Gruntowny remont oddziału chorób wewnętrznych w siemiatyckim szpitalu

W ciągu 5 miesięcy zostało całe drugie piętro szpitala. Teraz każda z sal jest wyposażona w oddzielną łazienkę, zamontowano system dzięki któremu chorzy mogą przywołać pomoc. 

Inwestycja kosztowała 1 069 000, 90 zł, środki pochodziły z budżetu starostwa powiatowego w Siemiatyczach oraz gminy Mielnik. 

Na Oddziale Wewnętrzny zostały kompleksowo wyremontowane : instalacja (wodno-kanalizacyjna, centralne ogrzewanie i elektryczna), stolarka drzwiową wewnętrzną oraz aluminiową p.poż,  instalacja systemu przywoławczego i teleinformatycznego, instalacja gazów medycznych, sanitariaty w salach chorych, instalacja wentylacji mechanicznej, nowe okładziny ścian i sufitów oraz wykonano prace malarskie, posadzki wykładziny PCV. Dodatkowo na Oddziale Położniczo- Ginekologicznym  został  wykonany remont kilku pomieszczeń łącznie ze zmianą sposobu ich użytkowania. 

 - Realizacja tej inwestycji kosztowała wiele wysiłku ze strony samorządu powiatu siemiatyckiego, ale - i co ważne - dzięki udanej współpracy z gminą Mielnik udało się. Taka współpraca też jest bardzo ważna dla rozwoju województwa- Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego

Blok szpitalny Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach zrealizowano w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, w oparciu o typowy projekt szpitala 4-oddziałowego. Budynek rozwiązany na planie prostokąta o wymiarach 65,5 x 15,0 m posiada 6 kondygnacji nadziemnych ( 5 piętro tylko na fragmencie rzutu poziomego), jest podpiwniczony. Obiekt połączony jest parterowym łącznikiem z dwukondygnacyjnym budynkiem pomocniczym (administracja, kotłownia, pralnia, kuchnia).

Na parterze znajduje się wejście główne, przychodnia przyszpitalna i izba przyjęć. Na kondygnacjach wyższych wydzielono 4 oddziały szpitalne: - piętro I – oddział pediatryczny z zespołem diagnostycznym RTG, USG, TK - piętro II – oddział wewnętrzny z laboratorium analitycznym - piętro III – oddział położniczo-ginekologiczny z zespołem porodowym - piętro IV – oddział chirurgiczny z pododdziałem ortopedycznym i blokiem operacyjnym Na ostatniej kondygnacji - obsługiwanej tylko z głównej klatki schodowej - znajduje się apteka szpitalna.

W tym roku SP ZOZ w Siemiatyczach planuje również kolejne inwestycje: rozprowadzenie gazów medycznych na innych oddziałach szpitalnych, oraz mniejsze remonty na oddziałach pediatrycznym, ginekologiczno-położniczym i w aptece szpitalnej.

źródło danych: www.wrotapodlasia.pl

 

Przeczytaj również: