11 lutego 2016

Inwestycje

Szpital w Siemiatyczach po remoncie

Zakończył się gruntowny remont oddziału chorób wewnętrznych w siemiatyckim szpitalu. Zmienił się nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność sal chorych, gabinetów i korytarzy. 

- Modernizacja obejmowała kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń na drugim piętrze szpitala - mówi Adam Dębski, dyrektor SP ZOZ w Siemiatyczach. 

Remont interny kosztował niemal 1 mln 70 tys. zł. Pieniądze na modernizację pochodziły z budżetu starostwa powiatowego w Siemiatyczach oraz gminy Mielnik. 

Każda z sal jest już wyposażona w oddzielną łazienkę oraz nowoczesny wystrój i wyposażenie. Do łóżek chorych doprowadzono instalację gazów medycznych, zamontowano system przywoływania personelu medycznego. W salach są nowe okładziny ścian i sufitów, nowe posadzki. Chorzy leżą też na wygodnych, funkcjonalnych łóżkach. Kilka tygodni temu do szpitala trafił dar fińskiej fundacji, która przekazała placówce 45 używanych, ale będących w bardzo dobrym stanie łóżek z materacami oraz szafki przyłóżkowe.

Także korytarze i gabinety nabrały nowoczesnego i funkcjonalnego charakteru. Remont obejmował też m.in. wymianę instalacji (wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i elektrycznej), stolarki drzwiowej wewnętrznej oraz aluminiowej przeciwpożarowej. Wykonano także instalację systemu teleinformatycznego i wentylacji mechanicznej. Prace remontowe trwały pięć miesięcy. Mimo że powodowały pewnego rodzaju utrudnienia, nie spowodowały wyłączenia oddziału z działalności leczniczej.

To nie koniec inwestycji na ten rok w szpitalu. Przy okazji modernizacji interny, dodatkowo wykonano też remont kilku pomieszczeń na oddziale położniczo-ginekologicznym, połączony ze zmianą sposobu ich użytkowania. Powiększono gabinet zabiegowy, utworzono brudownik oraz dwuosobową salę na części położniczej oddziału.

- Planujemy jeszcze rozprowadzenie gazów medycznych na innych oddziałach szpitalnych oraz mniejsze remonty na oddziałach pediatrycznym, ginekologiczno-położniczym i w aptece szpitalnej - dodaje dyrektor Dębski.

(aip)

Przeczytaj również: