15 sierpnia 2022

Inwestycje

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. z nowym laboratorium

Od środy (17.08) w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp będzie czynny nowy punkt pobrań szpitalnego laboratorium. Kto zgłosi się np. na badanie krwi, nie będzie już musiał wchodzić do szpitala.

Szpitalny Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej już na dobre przeniósł się do nowych pomieszczeń, a od środy (17 sierpnia) udostępni też nowo wybudowany punkt pobrań. 

- Zaczynamy od 7.15. Pewnie będzie trochę zamieszania, ale jesteśmy przekonani, że pacjenci szybko przyzwyczają się do nowego miejsca - mówi Beata Piekarska, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Uruchomienie punktu pobrań to spora zmiana organizacyjna. Przede wszystkim pacjenci laboratorium nie będą już wchodzili do szpitala, żeby poddać się badaniom. Nie będą już też odwiedzali poczekalni głównej, gdzie do tej pory pobierali bilet do kolejki oczekujących. 

Od środy każdy, kto będzie miał skierowanie na badania albo będzie chciał je wykonać za opłatą, zgłosi się już bezpośrednio do nowego punktu pobrań. 

Charakterystyczny budynek z jasną elewacją widać od ul. Dekerta. Żeby do niego dotrzeć, trzeba ominąć szlaban przy punkcie wydawania wyników badań, przejść kilkadziesiąt metrów i skręcić w prawo przy kolejnym szlabanie. Punkt pobrań jest odpowiednio oznakowany. 

Nowy obiekt to wygodna poczekalnia z toaletami dla pacjentów, punkt odbioru materiału do badań i przede wszystkim trzy komfortowe stanowiska pobrań, a właściwie osobne pomieszczenia, wyposażone m.in. w pocztę pneumatyczną, którą szybko i bezpiecznie wysyła probówki do badań. - Bez konieczności noszenia ich do laboratorium - mówi kierownik Beata Piekarska, specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej. 

Rozbudowa laboratorium i budowa punktu pobrań ruszyła we wrześniu zeszłego roku. Kosztowała 8,3 mln zł. 

Materiał: WSzW w Gorzowie Wlkp. 

Przeczytaj również: