Inwestycje
Szpital w Pleszewie rozbudowuje hematologię
7 milionów złotych będzie kosztowała rozbudowa Oddziału Hematologii w Pleszewskim Centrum Medycznym. Powstanie w miejscu starego laboratorium, a pracę już się rozpoczęły.
Po oddziale Intensywnej Opieki Medycznej i Położniczo-Ginekologicznym przyszedł czas na rozbudowę Oddziału Hematologii. Na to zadanie placówka wyłoży wspomniane już 7 milionów z własnego budżetu.
-Dzięki budowie oddział będzie miał więcej sal jednoosobowych dla pacjentów z chorobami hematologicznymi, którzy wymagają separacji. Osoby trafiające na hematologię często mają obniżoną odporność na wszelkiego rodzaju zakażenia, dlatego nie będą narażeni na kontakt z innymi patogenami.- uzasadnia Błażej Górczyński, prezes szpitala.
Zakres prac jest szeroki, bo obejmuje nie tylko roboty budowlane, ale też sanitarne i elektroinstalacyjne. Czyli w skrócie- wymieniona zostanie stolarka drzwiowa, podłogowa, zostaną przebudowane wszystkie pomieszczenia pod potrzeby oddziału- w tym każda sala jednoosobowa będzie miała przypisany sanitariat. Wymieniona będzie również cała instalacja elektryczna, a na oddziale zostanie zamontowany system wentylacyjno-klimatyzacyjny.
-Mamy pełnoprofilowy Oddział Hematologii, na którym leczymy wszelkiego rodzaju choroby związane z nowotworami krwi i układu limfatycznego. Dlatego zauważamy duży wzrost zapotrzebowania na tego rodzaju świadczenia. Rocznie przyjmujemy od pięciu do sześciu tysięcy pacjentów onkologicznych, tak więc potrzeby są duże. I dlatego tak istotna jest kompleksowość , ale i komfort leczenia chorych. Odpowiednie warunki mają również poprawić komfort pracy personelu medycznego. Stąd też nasze dążenie do rozbudowy. - dodaje prezes.
Aktualnie prace prowadzone są na obszarze starego laboratorium znajdującego się na pierwszej kondygnacji szpitala. To ma być lepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli wygospodarować dodatkowe sale dla pacjentów Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej. Powstaną też nowe pomieszczenia dla administracji . Zgodnie z harmonogramem -prace mają zakończyć się w ciągu dwunastu miesięcy, czyli w 2025 roku oddział powinien być gotowy.
Jak dodał jeszcze prezes Górczyński- do tego jednak czasu mogą pojawiać się utrudnienia z poruszaniem się w dotychczasowym ciągu komunikacyjnym. A to oznacza konieczność korzystania z alternatywnych dróg pozwalających dostać się pacjentom w miejsca docelowe w szpitalu. PCM zadbało jednak o odpowiednie oznakowanie , więc nie powinno być z tym większych problemów.
Przypomnijmy -hematologia to dział medycyny zajmujący się leczeniem nowotworów typu białaczka, ziarnica złośliwa czy chłoniaki. Zajmuje się również pacjentami chorymi między innymi na anemię czy mających problemy z hemofilią.
Przeczytaj również:
-
Planowane inwestycje
Zielone światło dla budowy Szpitala Uniwersyteckiego w Gliwicach
Zielone światło dla budowy Szpitala Uniwersyteckiego w Gliwicach
Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło budowę Szpitala Uniwersyteckiego – Centrum Chorób Cywilizacyjnych w Gliwicach. To największa i jedna z najważniejszych...
Czytaj więcej -
Sprzęt i Innowacje
BRIGHTER – polska platforma radiologiczna
BRIGHTER – polska platforma radiologiczna
Wyobraźmy sobie, że specjalista może udostępniać dokumentację obrazową tak łatwo, jak popularne serwisy pozwalają oglądać filmy i seriale. Teraz,...
Czytaj więcej -
Konferencje
I Forum Opieki Zintegrowanej | Warszawa | 10-11.10.2025
I Forum Opieki Zintegrowanej | Warszawa | 10-11.10.2025
W dniach 10–11 października 2025 r. w Warszawie odbędzie się pierwsze w Polsce Forum Opieki Zintegrowanej – ogólnopolska konferencja naukowo-edukacyjna,...
Czytaj więcej