13 maja 2020

Inwestycje

Szpital w Gorzowie Wlkp.: Budowa dziennego oddziału chemioterapii

Rozpoczęła się budowa dziennego oddziału chemioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Wykonawca - LK INWEST Sp. z o.o. z Wrocławia – pod koniec kwietnia odebrał teren pod inwestycję. Budowa, której koszt szacuje się na ponad 5 mln zł ma trwać 8 miesięcy. Inwestycja jest możliwa dzięki 3mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Zaplanowano 32 stanowiskową salę do chemioterapii, pomieszczenie do kompletowania leków, 3 gabinety lekarskie i 2 zabiegowe oraz poczekalnię dla maksymalnie 50 pacjentów.

Całkowita powierzchnia zabudowy dla dziennego pododdziału chemioterapii to 609 m2, w tym użytkowa 572,80 m2. 

Przeniesienie chemioterapii do nowej lokalizacji pozwoli szpitalowi poprawić warunki leczenia. Obecnie chemioterapia w szpitalu w Gorzowie podawana jest na jednym z pododdziałów Oddziału Onkologii Klinicznej i Radioterapii, gdzie mieści się 14 stanowisk. Liczba ta jest jednak niewystarczająca.

Obecnie z chemioterapii dziennej korzysta 25 pacjentów. Przed stanem epidemii pomoc uzyskiwało średnio 30 osób dziennie. Województwo lubuskie ma bardzo wysoki wskaźnik zachorowań na nowotwory. Dlatego walka z rakiem, a więc dostęp do usług medycznych, a także poprawa infrastruktury jest jednym z priorytetów samorządu województwa. 

Warto dodać, że program funkcjonalno-użytkowy dziennego oddziału chemioterapii wykonała stołeczna pracownia projektowa MorMor Studio, a wnętrza zaprojektowała gorzowianka Agata Stępińska Kaczmarczyk z biura Architekt.

Oddanie inwestycji przewidziane jest na koniec grudnia tego roku. 

 

Przeczytaj również: