15 września 2021

Inwestycje

Szpital w Elblągu inwestuje w blok operacyjny i nowe oddziały

Trwają prace przy budowie bloku operacyjnego i modernizacji dwóch oddziałów Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II. Wykonano już m.in.  fundamenty i  konstrukcje pod budowę bloku operacyjnego. Jednocześnie w trakcie realizacji jest także modernizacja 2 oddziałów: Oddziału Chirurgii Dziecięcej (przy ul. Komeńskiego) i Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej (przy ul. Żeromskiego).

Postęp prac 

Inwestycja w blok operacyjny Szpitala Miejskiego mieszczącego się przy ul. Komeńskiego  to jedna z kluczowych realizacji w całym Elblągu. 

 - Dobiega końca budowa bloku operacyjnego, wykonano: fundamenty, konstrukcje, ściany osłonowe zewnętrzne, ściany fundamentowe, kanał techniczny oraz całość łącznika komunikacyjnego wraz z szybem windowym – informuje – mówi Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa szpitala. - Obecnie trwają jeszcze prace związane z wykonaniem stropu budynku.

Fot: Szpital Miejski  św. Jana Pawła II w Elblągu

Inwestycja w oddziały

Rzeczniczka prasowa placówki zaznacza także, że trwają obecnie prace przy modernizacji dwóch oddziałów. Są nimi chirurgia dziecięca, która mieści się na drugim piętrze budynku przy ul. Komeńskiego, a także oddział rehabilitacji kardiologicznej, znajdujący się na pierwszym piętrze obiektu przy ul. Żeromskiego. Nie są to jednak wszystkie z zaplanowanych działań. Placówka zakłada kolejne działania w zakresie modernizacji. 

Fot: Szpital Miejski  św. Jana Pawła II w Elblągu

- Kolejne prace to modernizacja oddziału psychiatrycznego w lokalizacji II piętro Szpitala przy Żeromskiego oraz modernizacja oddziału pediatrycznego dla dzieci młodszych i dzieci starszych w lokalizacji parter Szpitala przy Komeńskiego – precyzuje rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego. - Wykonanie całości to ok. 65 % prac założonych w projekcie. Wykonanie prac budowlanych i modernizacyjnych zaplanowane jest na 31 grudnia 2022 roku i nie planowane są opóźnienia – dodała Małgorzata Adamowicz.

Przeczytaj również: