31 sierpnia 2021

Planowane inwestycje

Szpital Specjalistyczny w Jaśle planuje budowę oddziału psychiatrii

Szpital Specjalistyczny w Jaśle planuje budowę oddziału psychiatrii. Koszt przewidzianych prac to ponad 17 mln złotych. Władze szpitala dokonały już otwarcia ofert w przetargu. Władze państwa obiecały gospodarzom powiatu, że otrzymają na budowę oddziału 13 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa.

Projekt z myślą o przyszłości

Na pierwszy etap zaplanowanej inwestycji składać się będzie budowa obiektu do wysokości pierwszego piętra. Na parterze budynku pojawią się przychodnie dzienne oraz poradnie, na piętrze pojawi się oddział zamknięty. W piwnicach znajdą się z kolei niezbędne urządzenia techniczne. Projekt przewiduje również podniesienie dachu i wykonanie kolejnych pięter w przyszłości. Budowa zaplanowanej inwestycji powinna zakończyć się wraz z końcem sierpnia 2023 roku. Władze obiektu posiadają zarówno pełną dokumentację, jak i pozwolenia na przeprowadzenie prac inwestycyjnych. 

Fot: Wizualizacja projektu, jaslo.naszemiasto.pl

Realizacja pomysłu sprzed lat

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle nie podała jeszcze oficjalniej informacji o rozstrzygnięciu przetargu, a w konsekwencji daty rozpoczęcia zaplanowanej inwestycji. Już ponad 6 lat temu, a więc w momencie projektowania przewidywania szpitala planowano budowę pawilonu, w którym będzie mógł znaleźć się oddział psychiatrii. Z  tego pomysłu jednak ostatecznie zrezygnowano by powrócić do niego 3 lata później. W 2018 roku rada powiatu przegłosowała uchwałę, która pozwalała zarządowi realizować inwestycję. Dopełniono formalności, wykonano projekt i otrzymano zgodę na budowę. 

Początek prac jeszcze w tym roku?

Oddział psychiatrii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle mieści się obecnie w historycznym budynku przy ul. Szopena. Stan budynku wymaga jednak pilnej poprawy. Podpisanie umowy z wykonawcą będzie skutkować polepszeniem warunków hospitalizacji pacjentów. Ułatwiony będzie także ich transport na konieczne badania. Podpisanie umowy z wykonawcą może skutkować tym, że prace budowlane mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Przeczytaj również: