10 lipca 2018

Planowane inwestycje

Szpital Reumatologiczny w Ustroniu otrzyma prawie 11 mln zł

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu będzie miało nowy Blok Operacyjny. Inwestycja będzie kosztować ponad  11 milionów złotych, z czego ponad 10 mln Centrum Reumatologii otrzyma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dodatkowo zostanie zakupione wyposażenie dla oddziałów reumatologii, którego koszt wyniesie ponad 1 mln zł, z czego 846 069,60 zł również zostanie przekazane w ramach RPO Województwa Śląskiego.

W pełni zmodernizowany Blok Operacyjny i nowoczesny sprzęt dla oddziałów reumatologicznych – to projekty Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu, które uzyskały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Modernizacja Bloku Operacyjnego to jedno z priorytetowych zadań dla Centrum Reumatologii. Koszt tej inwestycji to ponad 11 mln zł. W ramach projektu powstaną dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę bloku operacyjnego wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. 

Równie ważne jest doposażenie oddziałów reumatologii. W ramach projektu zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna - m.in.  szpital zostanie wyposażony w kriokomorę do ogólnoustrojowej terapii. Ze wsparciem środków z funduszy europejskich zakupiony będzie też aparat do USG w formacie 3D, aparaty EKG, urządzenia do analizy ruchu, aparaty do elektroterapii ponadto łóżka szpitalne i ortopedyczne. Dodatkowo przewidziany jest zakup pompy infuzyjnej, spirometru, przenośnego defibrylatora oraz wózka zabiegowego.

W skrócie: 

  • Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu będzie miało nowy Blok Operacyjny. Inwestycja będzie kosztować ponad  11 milionów złotych, z czego ponad 10 mln Centrum Reumatologii otrzyma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
  • Dodatkowo oddziały reumatologi zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt medycznyą, którego koszt wyniesie ponad 1 mln zł, z czego 846 069,60 zł również zostanie przekazane w ramach RPO Województwa Śląskiego.

Przeczytaj również: