14 grudnia 2021

Inwestycje

Nowoczesny oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej ukończony

W poniedziałek (13.12) w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oficjalnie oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz pracownię RTG, która oprócz specjalistycznego sprzętu zyskała też nowe wnętrze. W uroczystości wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Jest to kolejny zakończony etap całkowitej modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, której koszt to prawie 23 mln złotych. Poniedziałkowa uroczystość była okazją do zaprezentowania nowych wnętrz Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, jak i przekazania specjalistycznego sprzętu.

Źródło: www.gov.pl/

- Pomieszczenia są klimatyzowane i bardzo jasne, wyposażone, doposażone, co oznacza duże lepsze warunku pobytu dla pacjentów i pracy dla pracowników. Wszystkie sieci zostały wymienione na nowe. Oddział się powiększył z 19 do 25 łóżek - mówiła dziennikarzom dyrektor szpitala Bożena Grotowicz.

Remont pracowni rentgenowskiej oraz zakup nowego sprzętu realizowany był w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Budowa i doposażenie pracowni rezonansu magnetycznego oraz doposażenie oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej i oddziału intensywnej terapii”. Cały projekt opiewa na kwotę prawie 8,5 mln złotych.

- Ten oddział ma swoją markę i renomę - podkreślił starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. - Wielkie ukłony dla pana ordynatora razem z całym zespołem medycznym. Ten oddział to wizytówka szpitala, ale też powiatu.

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski podziękował załodze szpitala przede wszystkim za udane zakończenie tak dużej inwestycji w dobie pandemii koronawirusa.

- Państwo realizujecie inwestycje budowlane, wyposażacie szpital, a jednocześnie istnieją te wyzwania, których jesteśmy wszyscy świadomi, stąd też szczególne gratulacje i podziękowania dla całego zespołu szpitala, z uwagi na to, że godzicie te sprawy - mówił wojewoda.

Źródło: www.gov.pl/

Na ortopedii w Wysokiem Mazowieckiem leczą się pacjenci nie tylko z powiatu, ale też całego województwa, a nawet kraju. Głównym aspektem działalności oddziału jest leczenie operacyjne. Rocznie na oddziale przeprowadzanych jest około 1200 operacji, w tym zabiegi endoprotezoplastyki dużych stawów, skomplikowane operacje zespoleń kości, a także operacje naprawcze i rekonstrukcyjne z zastosowaniem metod artroskopowych. Oddział może się też pochwalić doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym oraz systemami operacyjnymi najlepszych światowych firm. Otrzymał również akredytację do szkolenia młodych lekarzy w celu uzyskania przez nich specjalizacji w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Aktualnie specjalizację w szpitalu robi dwóch lekarzy rezydentów, a niebawem dołączy do nich trzeci lekarz.

Planowy termin zakończenia całej inwestycji modernizacji szpitala to wrzesień 2022 roku. Połowę jej kosztu pokrył budżet państwa. Pozostała kwota pochodzi ze środków własnych szpitala oraz budżetu powiatu wysokomazowieckiego.

Przeczytaj również: