25 listopada 2022

Inwestycje

Rozpoczęto ostatni etap budowy szpitala w Pionkach

W połowie października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu podpisano umowę z wykonawcą ostatniego etapu prac o wartości ponad 13 milionów złotych, który zrealizuje radomska firma Arbud Investments. Przedmiotem umowy jest rewitalizacja i modernizacja najstarszych obiektów szpitalnych, czyli budynków apteki i dawnej chirurgii. Właśnie rozpoczęły się prace w trzecim, a zarazem ostatnim etapie inwestycji.  

Prace nad nowym pawilonem

Budowa nowego pawilonu programu "Rozbudowa szpitala w Pionkach poprzez budowę pawilonu zabiegowego oraz budowę stacji transformatorowej" zbliża się już ku końcowi. Cały zakres robót to blisko 80 milionów złotych. Ponad 60 procent to bezpośrednie wsparcie rządu. Nowy obiekt powstaje na terenie działającego szpitala i jest jednym z trzech planowanych do realizacji etapów rozbudowy szpitala. Prace budowlane będą prowadzone w sposób umożliwiający wykonywanie statutowych zadań szpitala przez cały okres realizacji inwestycji.

Budynek docelowo będzie liczył około 3000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na co składają się cztery kondygnacje po około 750 metrów kwadratowych. Zlokalizowane będą w nim: oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, oddział dzienny rehabilitacji, poradnie zabiegowe.

Nowoczesny obiekt już blisko

Szpital w Pionkach będzie nowoczesnym obiektem spełniającym standardy europejskie. Pacjenci już jesienią przyszłego roku będą mogli leczyć się w komfortowych a pracownicy szpitala wykonywać swoją ciężką pracę w lepszych warunkach, przez co zostanie podniesiona jakość świadczonych usług medycznych.

- Budowa zbliża się ku końcowi. Cały zakres robót to blisko 80 milionów złotych. Ponad 60 procent to bezpośrednie wsparcie rządu. Drugi trzeci etap jest w trakcie realizacji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku otwierać będziemy zakresy robót, które są w końcowej fazie. Zależy nam, żebyście państwo patrzyli nam na ręce, bo każda złotówka przekazana do Powiatu Radomskiego jest wydana w sposób gospodarny i prawidłowy. Oczywiście były problemy, ale z wykonawcą udaje się je rozwiązywać. Mówię to z ogromną dumą, bo czasy są niełatwe. Mogę zapewnić, że opieka medyczna w naszym powiecie, zarówno ze strony szpitala w Iłży jak i Pionek, będzie zagwarantowana - mówił Waldemar Trelka.

Przeczytaj również: