13 lipca 2021

Planowane inwestycje

Rozbudowa i zagospodarowanie kompleksu CKD w Łodzi

Przy CKD ma powstać nowy budynek radiologii. Inwestycja jest częścią planu rozbudowy i zagospodarowania kompleksu przy ul. Pomorskiej. Uniwersytet Medyczny, który zarządza placówką, wybrał ostatecznie ofertę wykonawcy, którą przedstawiło konsorcjum dwóch firm.

Zakres inwestycji

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zdecydował się na budowę budynku radioterapii. Będzie on wyposażony w instalacje sanitarne i medyczne, a także system kolejkowy i pocztę pneumatyczną. Budowa ma potrwać dwa lata od momentu podpisania umowy. Jest to element planu rozbudowy, którego celem jest przeniesienie na ul. Pomorską wszystkich klinik uniwersyteckich, które znajdują się na terenie całego miasta. W ramach CKD 2 w nowej lokalizacji znaleźć się ma aż 21 jednostek. Pochodzą one z zakresu onkologii, neurologii, geriatrii oraz położnictwa. 

W nowej przestrzeni powstanie także Akademicki Ośrodek Ginekologiczno-Położniczy oraz Akademicki Ośrodek Onkologiczny. Docelowym planem uczelni jest scentralizowanie w CKD wszystkich jednostek. To działanie zdaniem władz UM ulepszy działalność dydaktyczną i naukową placówki, a także zwiększy dostęp do specjalistów, zwłaszcza pacjentom z regionu.

Fot: Dziennik Łódzki, Grzegorz Gałasiński

Wartość inwestycji

Umowa na realizację projektu CKD 2 wyłączając projekt budowy nowego budynku radiologii, została podpisana we wrześniu 2020 roku. Budżet projektu to kwota 576 mln zł. Ponad 450 mln pochodzi z budżetu ministerstwa zdrowia, reszta środków to środki własne uczelni i szpitala. Inwestycja ma zakończyć się w 2023 roku.

Kontynuacja działań

Zaplanowane inwestycje to kontynuacja rozbudowy CKD. W styczniu 2020 roku otwarto zespół przychodni specjalistycznych z serwerownią i biobankiem. W zeszłym roku do CKD przeniosła się również akademicka przychodnia Palma oraz poradnia ginekologiczna z przejętego przez uczelnię szpitala im.Rydygiera.

Przeczytaj również: