11 stycznia 2023

Inwestycje

Rośnie nowe skrzydło w Szpitalu na Wyspie

Szpital na Wyspie w Żarach to obecnie wielki plac budowy. To wszystko za sprawą rozbudowy placówki o nowe skrzydło, w którym znajdzie się m.in. geriatria, rehabilitacja oraz centralna izba przyjęć. Całość inwestycji ma kosztować 40 milionów złotych.

Efekty widoczne gołym okiem

Powstający budynek szpitala to miejsce dla wielu oddziałów. Rozpoczęcie inwestycji nie byłoby możliwe, gdyby nie program rządowy Polski Ład. To właśnie z tego programu ma pochodzić 29 milionów złotych z zaplanowanych na ten cel 40 milionów. 

Budowa nowego skrzydła placówki w Żarach rozpoczęła się w październiku 2022 roku. W listopadzie wbudowano kamień węgielny, a prace nie zwalniają tempa. Po kilkunastu tygodniach w miejscach dawnego parkingu widoczny jest plac budowy, którym pochwalił się szpital.

Przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo

Inwestycja realizowana przez żarską firmę Janbud ma zakończyć się w 2024 roku. Jej efektem ma być przede wszystkim zwiększenie wygody i bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego pracującego na co dzień w szpitalu.

- Na oddziale geriatrii będą jednoosobowe sale z węzłem sanitarnym, teraz tego nie ma, sale są kilkuosobowe, nie ma w nich węzłów sanitarnych. Pacjenci będą mieli taki sam dostęp do diagnostyki, jak pacjenci w budynku głównym, obecnie są przewożeni na badania, co jest szczególnie kłopotliwe w miesiącach jesiennych i zimowych. W nowym skrzydle powstanie centralna izba przyjęć, ale także rehabilitacja. Chcemy się skoncentrować na rehabilitacji dzieci i osób starszych – zaznacza Jolanta Dankiewicz, prezes Szpitala na Wyspie.

 

Przeczytaj również: