Inwestycje
Remont Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus
Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie zostanie zrewitalizowany. Łączny koszt zaplanowanej inwestycji to ponad 500 mln złotych. Oprócz remontu przewidziano też wybudowanie w środku kampusu Lindleya budynku, w którym będą m.in. wszystkie kliniki transplantologiczne czy klinika urologii. Początek rewitalizacji przewidziano na połowę przyszłego roku. Prace na terenie szpitala mają potrwać 5 lat.
Jak dowiadujemy się z rozmowy PAP z ortopedą, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM dr hab. n. med. Paweł Łęgosz inwestycja jest warta ponad 500 mln zł.
- Budynek szpitalny jest stary, został wybudowany w 1957 roku, od tego czasu nie był remontowany, ale pod koniec roku, konkretnie 28 grudnia, przyszła do nas wspaniała wiadomość, że pan premier podpisał uchwałę nr 263 Rady Ministrów, w której znaleźliśmy się jako obiekt do rewitalizacji - zaznaczał.
Oprócz zaplanowanej modernizacji "w środku kampusu Lindleya powstanie piękny budynek, w którym znajdą miejsce wszystkie kliniki transplantologiczne, klinika urologii, nowoczesny Zakład Radiologii Klinicznej, poradnie związane z tymi klinikami, apteka szpitalna i centralne laboratorium" - wyliczył.
Zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus poinformował, także iż "trzeba będzie wyburzyć stary budynek urologii, tak samo, jak całą flankę od strony Oczki, gdzie znajdują się obecnie poradnie - to będzie miejsce, gdzie powstanie cztero- lub pięciopiętrowy, bo jeszcze nie zdecydowaliśmy, budynek".
- To inwestycja, na którą wszyscy bardzo czekaliśmy. Władze rektorskie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jako organ założycielski Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, bardzo intensywnie pracowały nad tym, żeby doszła do skutku, ich starania zakończyły się wielkim sukcesem - podkreślał dr hab. n. med. Paweł Łęgosz, ortopeda, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM.
Szpital planuje wstępnie przeniesienie tej kliniki na czas budowy do pawilonu pałacu Grucy, tam, gdzie znajduje się obecnie klinika ortopedii. Nie jest to jednak finalna koncepcja, ponieważ na wypracowanie ostatecznego planu szpital ma jeszcze ponad rok. Placówce zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie pacjentów urlogogicznych, z tego względu bierze pod uwagę co najmniej dwa plany awaryjne.
Przeczytaj również:
-
Sprzęt i Innowacje
Ukraiński sektor ochrony zdrowia w potrzebie – Polacy pomagają
Ukraiński sektor ochrony zdrowia w potrzebie – Polacy pomagają
Działania wojenne znacząco ograniczyły dostępność sprzętu medycznego w Ukrainie. Z jednej strony zapotrzebowanie na stoły operacyjne, łóżka szpitalne...
Czytaj więcej -
Inwestycje
Niski wskaźnik dobrobytu zdrowotnego a innowacje
Niski wskaźnik dobrobytu zdrowotnego a innowacje
Polska znalazła się na ostatnim miejscu pod względem dobrobytu zdrowotnego w porównaniu z innymi krajami Europy uwzględnionymi w zestawieniu, uzyskując 0...
Czytaj więcej -
Konferencje
Zdrowie i Medycyna w Obliczu Konfliktu Zbrojnego | Rzeszów | 12-13.06.2023
Zdrowie i Medycyna w Obliczu Konfliktu Zbrojnego | Rzeszów | 12-13.06.2023
Już za tydzień odbędzie się Międzynarodowa konferencja „Zdrowie i Medycyna w Obliczu Konfliktu Zbrojnego". Wydarzenie zaplanowano na 12-13 czerwca 2023...
Czytaj więcej