22 grudnia 2020

Planowane inwestycje

W Ostrowie Wlkp. powstanie nowoczesny blok operacyjny

14 mln zł otrzymał szpital w Ostrowie Wlkp. na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To ukłon w stronę pacjentów, którzy nie będą musieli czekać w kolejce na zabiegi – powiedział w środę PAP dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Szpital w Ostrowie Wlkp. otrzymał 14 mln zł dotacji na budowę nowoczesnego bloku operacyjnego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Te pieniądze są decydującym wsparciem i taką kropką na i, żeby ta inwestycja mogła zostać zrealizowana – powiedział dyrektor ostrowskiego szpitala.

Podkreślił, że cały projekt opiewa na kwotę 20 mln zł i ze środków szpitala nigdy tej inwestycji nie moglibyśmy przeprowadzić. To wsparcie w sposób finalny zbliża nas do budowy bloku operacyjnego - oświadczył Bierła. Brakującą kwotę wyłożą szpital i starostwo powiatu ostrowskiego, któremu placówka podlega.

Blok operacyjny powstanie w nowym skrzydle szpitala, który został oddany do użytku blisko pięć lat temu.

Znajdują się tam centralna sterylizacja i oddział chirurgii dziecięcej z pododdziałem leczenia oparzeń.

- A teraz taka wisienka na torcie, czyli blok operacyjny z pięcioma nowoczesnymi salami operacyjnymi, pooperacyjnymi, całą infrastrukturą socjalno-bytową i techniczną. To będzie nowoczesny blok, który jest niezbędny, bo szpital ostrowski cały czas rozwija się, wykonywanych jest coraz więcej zabiegów, a mamy tylko trzy sale operacyjne i pacjenci musieli czekać do zbiegów planowych. Teraz to się diametralnie zmieni - powiedział dyrektor.

Budowa - jak zapowiedział Dariusz Bierła - ruszy po nowym roku i do końca 2021 roku blok operacyjny zostanie oddany do użytku.

Źródło: PAP

Przeczytaj również: