15 lipca 2022

Planowane inwestycje

Powrót do rozmów w sprawie budowy szpitala w Szydłowcu

W przestrzeni publicznej już niemalże rok trwa dyskusja na temat budowy szpitala w Szydłowcu. Kilka dni temu radni powiatowi spotkali się w tym temacie zarówno z ministrem zdrowia, jak i prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kilku radnych Powiatu Szydłowieckiego złożyło wniosek do budżetu na rok 2022 o zabezpieczenie środków w zakresie budowy szpitala w Szydłowcu. Zabezpieczonych miało być około 200 tysięcy złotych, które miały zostać przeznaczone na wstępne prace związane z wykonaniem kosztorysu i koncepcji. Został on jednak odrzucony przez Zarząd Powiatu oraz Komisję Budżetu.  Projekt nie zyskał akceptacji i nie został wprowadzony do budżetu na 2022 rok, ale starosta Włodzimierz Górlicki wówczas nie wykluczał, że nie będzie wpisany. Wówczas włodarz zapewniał również, że jest po cyklu spotkań między innymi z dyrektorem mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

11 lipca Agnieszka Górska - poseł z Szydłowca poinformowała o spotkaniu z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia Filipem Nowakiem. Uczestniczyli w nim również radni powiatowi Zdzisław Bąk i Piotr Kornatowski. Spotkanie trwało około półtorej godziny, i ma on być zalążkiem do rozbudowy szpitala.

- Jest możliwość budowy Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego, który mógłby być zalążkiem do dalszej rozbudowy i budowy szpitala w najbliższej przyszłości. Nie rezygnujemy z pomysłu i pod takim kątem zakończyliśmy spotkanie. Temat traktujemy bardzo poważnie – potwierdził w rozmowie  Piotr Kornatowski.

Przeczytaj również: