11 stycznia 2021

Planowane inwestycje

Plany inwestycyjne Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze na 2021 rok

Początek roku to czas, który w wielu sektorach wiąże się z tworzeniem planu inwestycyjnego. Jest to istotny element strategiczny, który łączy proces budżetowy z procesem planowania. Plany inwestycyjne Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przedstawił prezes placówki.

Koronawirus a plany szpitala

Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, podobnie jak inne placówki na terenie całego kraju, swoje plany musiał dostosować do obecnej sytuacji. Walka z pandemią koronawirusa i związane z nią działania rządu wymuszają bowiem pewne działania. Bez nich zwalczanie COVID-19 mogłoby być utrudnione. Wiążą się jednak jednocześnie z odłożeniem w czasie przewidzianych wcześniej działań, które mają poprawić jakość usług świadczonych przez szpital.

Zamiana powstającego przy zielonogórskiej placówce Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w szpital tymczasowy sprawia, że niektóre działania szpitala muszą być przełożone.
Jednak jak zapowiada prezes Marek Działoszyński po ustaniu pandemii, centrum zacznie działać na przyjętych wcześniej zasadach.

- Nałożenie na nas decyzji utrzymania szpitala tymczasowego do 30 kwietnia sprawia, że sprawy kadrowe i wyposażeniowe musimy odłożyć na pierwsze półrocze – dodaje w wywiadzie dla portalu wzielonej.pl.

Niezbędna inwestycja

Pandemia koronawirusa nie zmienia jednak wszystkich planów placówki. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze ogłosił przetarg na budowę nowego OIOMU-u. Jego budowa ma zakończyć się w 2023 roku. W tym samym roku powinna zostać ukończona również termomodernizacja wszystkich obiektów szpitala. Szacowany koszt inwestycji wynosi ok. 50 milionów złotych.

- Jest to inwestycja potrzebna jak tlen, by móc realizować wysokospecjalistyczne zabiegi. Naszemu szpitalowi udało się zbudować kilka wysokojakościowych zespołów. Potrzebują one dobrego OIMOM-u, żeby pacjenci po wykonanych zabiegach mogli mieć dobrą opiekę - podsumowuje Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiego szpitala.

 

 

Przeczytaj również: