17 marca 2023

Inwestycje

Nowy oddział zakaźny w Legnicy

W tzw. małym budynku, w miejscu dawnego oddziału onkologicznego, trwają prace związane z projektem: "Utworzenie oddziału zakaźnego w pawilonie II (budynek 3A) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy".

Nowy oddział będzie miał powierzchnię 607,3 m kw. Zostanie do niego dobudowany osobny podjazd dla karetek z dodatkowymi pomieszczeniami. Łącznie kompleks zajmie 1092,9 m kw.

Wizualizacja:

W oddziale znajdą się:

  • 4 pokoje dwułóżkowe z własnymi węzłami sanitarnymi, wyposażonymi w myjnie, dezynfektor do basenów i kaczek oraz śluzami umywalkowo fartuchowymi od strony
  • wewnętrznego korytarza,
  • 2 izolatki dostępne z zewnątrz budynku z własnym węzłem sanitarnym wyposażonym w macerator do jednorazowych basenów i kaczek, oraz śluzą umywalkowo - fartuchową od strony wewnętrznego korytarza,
  • 1 izolatkę dostępną z zewnątrz budynku poprzez śluzę umywalkowo - fartuchową z własnym węzłem sanitarnym wyposażonym w macerator do jednorazowych basenów i kaczek, oraz śluzą umywalkowo fartuchową od strony wewnętrznego korytarza,
  • 4 pokoje jednołóżkowe z własnymi węzłami sanitarnymi wyposażonymi w macerator do jednorazowych basenów i kaczek, oraz śluzami umywalkowo - fartuchowymi od strony wewnętrznego korytarza, a także : korytarze, pokój zabiegowy, łazienka dla pacjentów niepełnosprawnych, dyżurka lekarzy z węzłem sanitarnym, gabinet ordynatora, pomieszczenia dla pielęgniarek, śluzy, węzeł sanitarny dla odwiedzających oraz inne.

Warto podkreślić, że projekt uwzględnia konieczność utrzymania bardzo wysokich standardów higieniczno-sanitarnych. Ponadto względy bezpieczeństwa personelu i pacjentów wymagają regulację ciśnieniem powietrza w pomieszczeniach tak aby gradient ciśnień był skierowany w kierunku pomieszczeń niższej aseptyce.

Pomieszczenie dla odwiedzających znajdzie się poza oddziałem łóżkowym – będzie wydzielone ścianą z oknem umożliwiające kontakt wzrokowy między pacjentem a odwiedzającym. Przeprowadzanie rozmów ułatwi domofon.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Osi Priorytetowej 12 „REACT-EU/(EFRR) Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i przygotowania do ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki zwiększającej jej odporność”, Działania nr 12.1 „Zwiększenie jakości i dostępności usług zdrowotnych w walce z pandemią COVID-19”.

Przeczytaj również: