23 marca 2023

Konferencje

MEDmeetsTECH | Warszawa | 18.05.2023

Jakie nowe wartości do procesu rozwoju produktów wnosi trend Patient Design? Dlaczego pacjenci nie słuchają lekarzy, a lekarze pacjentów? Jak zaangażować lekarzy i pacjentów w walidację oraz testowanie produktów? Gdzie jest pacjent – czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika. To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz odpowiedź podczas najbliższej edycji MEDmeetsTECH, 18 maja br. w Warszawie. Zapisy do 15. edycji wydarzenia wciąż trwają! Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni konferencyjnej Centralnego Domu Technologii przy ulicy Kruczej 50 w Warszawie.

Oprócz zagadnień związanych z Patient Design, w sesji trendy uczestnicy będą mogli wysłuchać prof. dr hab. n. med. Michała O. Zembalę, który przedstawi uczestnikom konferencji „Nowe technologie stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń”. O sztucznej inteligencji opowie natomiast dr hab. Sebastian Płóciennik w prezentacji „Kreatywni stracą? Konsekwencje AI dla gospodarki” oraz dr hab. Bartosz Kudliński z wykładem „AI w medycynie około operacyjnej.”

Ponadto, w sesji trendy wystąpią: Jakub Chwiećko, przedstawiciel EIT Health innoStars oraz Naczelnej Izby Lekarskiej z wykładem „U-lab – jak zaangażować lekarzy i pacjentów w walidację oraz testowanie waszych produktów”, Michał Czornak z Medonet z prezentacją „Patient design a product design. W jaki sposób wykorzystać patient design przy tworzeniu nowego produktu”, Ron Fridman z anglojęzycznym wystąpieniem „From Reactive to Proactive Healthcare. How develop patient centered solutions” oraz Kinga Zajkowska oraz Sabina Białek z Fundacji K.I.D.S, które opowiedzą o roli małego pacjenta w rozwoju innowacji w szpitalach dziecięcych.

Sesja „Patient Design w praktyce" będzie natomiast mocną praktyczną dawką wiedzy. Wśród prelegentów znajdziecie Justynę Krajewską-Wdowińską z Centrum e-Zdrowia, Annę Nowak z firmy Takeda, Joannę Szyman z Neo Hospital, Mateusza Pawelec, Irka Piętkowskiego oraz Igora Farafonow.

Na ten dzień zaplanowano również sesję „Rynkowy know-how” z wykładem Katarzyny Banaś dot. finansowania nowych pomysłów oraz Patrycji Szatkowskiej z Kancelarii KP Smok o odpowiedzialnym gromadzeniu i udostępnianiu baz danych klinicznych – czyli jak wdrażać proces informatyzacji z poszanowaniem podstawowych praw pacjenta.

Jednym z głównym punktów programu będzie także debata pt. „Rola pacjenta w kształtowaniu rynku zdrowia”, w której udział wezmą m.in. przedstawicielka Centrum e-Zdrowia, a także Mikołaj Gurdała z IQVIA oraz dr n. med. Tomasz Maciejewski z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Konferencję oraz debatę poprowadzi Diana Żochowska, Head of Medonet.

Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów. 

Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup bilet już dziś!

Przeczytaj również: