8 czerwca 2022

Inwestycje

Wyremontowano Oddział Chirurgiczny w Kociewskim Centrum Zdrowia

W Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim ukończono remont Oddziału Chirurgicznego Ogólnego. Inwestycja była częścią Projektu. Na remont przeznaczono aż 3.3 mln złotych.

Jest to kolejny etap Projektu „Rozbudowa, przebudowa i doposażenie Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim oraz podniesienie kwalifikacji kadry medycznej celem zwiększenia dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych w zakresie chorób cywilizacyjnych”, który realizowany jest przez władze Powiatu Starogardzkiego przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego .  

Zarówno koszt, jak też zakres remontu był imponujący, gdyż  jego wartość to ponad 3,3 mln zł. Inwestycja realizowana w ramach tzw. „Wielkiego Projektu”, to następny krok w kierunku modernizacji i unowocześniania starogardzkiej placówki.  W ramach inwestycji kompleksowo zmodernizowano blisko 600 m2 powierzchni użytkowej. Obecnie oddział posiada 33 łóżka szpitalne rozmieszczone w salach jedno, dwu i trzy łóżkowych. Nowością jest 6 łóżkowa sala pooperacyjna z intensywnym nadzorem, a także dwie sale izolowane wyposażone w wentylację wymuszoną działającą na zasadzie podciśnienia. Odział wzbogacił się również o nowoczesną salę diagnostyczno- zabiegową oraz pomieszczenie do przygotowania leków. Oprócz zakresu budowlanego przebudowa wiązała się z wymianą wszelkich instalacji elektrycznych, teletechnicznych, sanitarnych, wentylacyjnych czy gazów medycznych. Oddział został również wzbogacony o system SSP i DSO, a także funkcjonujący system zarządzania budynkiem BMS. Dzięki czemu poprawiło się komfort pracy i leczenia pacjentów. Koszt samych prac remontowo-budowlanych wyniósł ponad 2,8 mln zł. 

Oddział, dzięki modernizacji, zyskał funkcjonalność oraz bardzo wysoki standard, dzięki któremu szpital będzie w stanie zapewnić pacjentom kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Wyposażony został całościowo w niezbędny sprzęt medyczny i pozamedyczny, taki jak: łóżka i szafki medyczne, zabudowy ze stali nierdzewnej oraz meble płycinowe, panele medyczne z instalacjami gazów medycznych, kardiomonitory ze stacją centralnego nadzoru, pompy infuzyjne, defibrylator, stół i lampę zabiegową, lodówki do przechowywania leków i wiele innego drobnego sprzętu.

Dzięki nowym inwestycjom starogardzka placówka rozwija się w dynamicznym tempie, zapewniając pacjentom z regionu kompleksową opiekę medyczną od poradni specjalistycznych począwszy  do profesjonalnej opieki na nowo wyremontowanych oddziałach, a także zabiegach na nowoczesnym bloku operacyjnym. 

To nie koniec prac w Kociewskim Centrum Zdrowia. W ramach „Wielkiego Projektu” kilka dni temu Właściciel, czyli Zarząd Powiatu Starogardzkiego, podpisał umowę z wykonawcą na kompleksową modernizację Oddziału Chorób Wewnętrznych.

Przeczytaj również: