8 czerwca 2022

Inwestycje

Grupa ERBUD z umową z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym

Czołowa polska grupa budowlana zmodernizuje rektorat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Wartość kontraktu wynosi  29,8 mln zł netto.

Umowa dotyczy wykonanie termomodernizacji budynku rektoratu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Żwirki i Wigury 61. Za realizację prac odpowiada ERBUD International. Termin zakończenia prac ustalono na 6.09.2023.

Kontrakt z WUM to kolejna, czwarta umowa ERBUD International w zakresie prac termomodernizacyjnych. Obecnie, spółka wchodząca w skład Grupy ERBUD, realizuje prace termomodernizacyjne w systemie „projektuj i buduj” z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie – Państwowym  Instytutem  Badawczym w Warszawie oraz Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. W fazie czynności odbioru końcowego znajduje się termomodernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Dotychczas przy realizacji termomodernizacji Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie ERBUD wykorzystał unikalne rozwiązania techniczne i funkcjonalne  m.in. Spółka chce zabezpieczyć swoje  autorskie rozwiązania, będące wynikiem wieloletnich prac badawczo-rozwojowych oraz doświadczenia kadry techniczno-inżynieryjnej i złożyła wniosek patentowy  w zakresie opracowanych metod termomodernizacji  budynków. 

***

Grupa kapitałowa ERBUD jest największą grupą budowlaną w Polsce niebędącą częścią międzynarodowych holdingów. ERBUD ma ponad 30-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej, szczególnie na rynku niemieckim. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Rocznie realizuje projekty o wartości ponad 3 mld zł. Od 2007 roku spółka ERBUD S.A. jest notowana na GPW w Warszawie. Do najbardziej prestiżowych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie przez spółki Grupy ERBUD należą: Galeria Młociny, Hala Koszyki, budynki biurowe Eurocentrum Office Complex i Royal Wilanów, Szpital Południowy w Warszawie, Spalarnia Odpadów Komunalnych w Koninie, Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz Nieinwazyjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Dystrybucyjne Lidl w Stargardzie, budowa Kotłowni z kotłem WR25 wraz z infrastrukturą towarzyszącą dla Elektrociepłowni FORTUM BYTOM S.A. oraz Zespół Elektrowni Fotowoltaicznych Dobrcz/Mierki. W 2021 r. ERBUD otrzymał prestiżowy certyfikat EMAS, najwyższe unijne wyróżnienie w obszarze ekologii.

 

Przeczytaj również: