5 października 2021

Inwestycje

Nowa poradnia kardiologiczna już czynna

Ważna informacja dla pacjentów cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego z powiatu pleszewskiego. Poradnia kardiologiczna w Pleszewskim Centrum Medycznym od 1 października zmieniła swoją lokalizację. Z najwyższego piętra została przeniesiona do oddzielnego, parterowego budynku po byłej poradni uzależnień, która znajdowała się na terenie szpitala. Tym samym komfort i leczenie pacjentów ulegną  zdecydowanej poprawie.

Poradnia dla sercowców do tej pory mieściła się na czwartym piętrze głównego budynku placówki. W ostatnim czasie nie była modernizowana, bowiem zarząd lecznicy planował zmianę lokalizacji. A wszystko po to, aby pacjenci nie musieli fatygować się na ostatnią kondygnację. Poza tym jest tam też planowany remont piętra,  na którym do tej pory poradnia działała.

-Zaadaptowanie budynku po byłej poradni leczenia uzależnień było najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze- nie wymagało dużych nakładów finansowych, a po drugie- budynek oferuje wiele udogodnień zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Nowa poradnia kardiologiczna znajduje się  teraz na parterze  i jest tam też podjazd dla osób niepełnosprawnych. -  wyjaśnia  Błażej Górczyński prezes PCM.

Oprócz tego- do dyspozycji pacjentów zostały oddane trzy  gabinety lekarskie, sekretariat, poczekalnia i  dwie toalety- w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. Są tam też pomieszczenia socjalne dla personelu oraz magazyn.

 

Przeczytaj również: