2 sierpnia 2019

Sprzęt i Innowacje

Innowacyjna technologia Blue Bolt w śląskiej placówce medycznej

Firmy NTT System S.A. i Gabos Software nawiązały współpracę w celu rozwinięcia innowacyjnego systemu Blue Bolt w kierunku kompleksowej technologii dla placówek medycznych. System został już zainstalowany w nowoczesnym Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich i ma być odpowiedzią na wielowymiarowe potrzeby szpitali w zakresie bezpieczeństwa.

Nowoczesne rozwiązanie Blue Bolt wdrożone w Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich ma służyć do kilku zastosowań. Podstawową funkcją jest kontrola dostępu do pomieszczeń, co podnosi bezpieczeństwo i ogranicza wejście do poszczególnych stref szpitala dla niepożądanych osób. Na potrzeby placówek medycznych system został rozbudowany o nowe funkcje. Wśród nowych rozwiązań jest możliwość nagłego wzywania lekarzy bezpośrednio z aplikacji mobilnej do stawienia się u danego pacjenta w konkretnej części szpitala. Zarówno pacjenci jak i pracownicy szpitala dysponują efektywnym i szybkim rozwiązaniem, co przekłada się na usprawnienie oraz podniesienie komfortu pracy, a najważniejsze skrócenie drogi dotarcia lekarza do pacjenta.

Centrum Medyczne Gabos to zaawansowana technologicznie placówka medyczna, w której oferowane są innowacyjne metody leczenia oparte na najnowszych rozwiązaniach medycznych i informatycznych. Do dyspozycji pacjentów oddano nowoczesne poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne obsługiwane przez starannie dobraną kadrę medyczną oraz oddział szpitalny z blokiem operacyjnym. Centrum Medyczne Gabos prowadzi również badania, w tym m.in. genetyczne, wykorzystując i rozwijając systemy informatyczne, aby skutecznie pomagać pacjentom na rynku usług medycznych i opieki zdrowotnej.

– Systemy informatyczne w placówkach medycznych muszą działać niezawodnie. To jest najważniejsze wyzwanie dla informatyków i programistów. Sprawna infrastruktura  jest podstawą efektywnej pracy personelu i decyduje o jakości opieki medycznej. Gabos  posiada gotowe rozwiązania, ale realizuje również indywidualne zamówienia, odpowiadające określonym potrzebom szpitali, przychodni, prywatnych gabinetów oraz innych jednostek medycznych. Realizujemy kompleksową informatyzację zarówno w dużych, jak i mniejszych jednostkach leczniczych: od dostarczenia infrastruktury, dostawy sprzętu, budowy i zarzadzania systemami, aż po przejęcie obsługi całości zagadnień związanych z utrzymaniem, zarządzaniem i rozbudową - podkreśla Prezes Zarządu Gabos Software, Władysław Mizia.

Jak widać produkty branży PropTech mogą mieć bardzo szerokie zastosowania, co udowadniają ich instalacje w tak specyficznych budynkach jak obiekty medyczne. Niewątpliwą zaletą Blue Bolt jest elastyczność - system może być zainstalowany w każdym budynku oraz zintegrowany z dowolnym oprogramowaniem lub instalacją. Nowoczesne technologie pozwalają doskonalić nowy rodzaj inteligentnych budynków, a właścicielom i zarządcom nieruchomości osiągać więcej korzyści. Dzięki wdrażaniu rozwiązań PropTech możliwe jest zastosowanie systemów, które dostarczają bardziej dokładnych i użytecznych informacji, a tym samym usprawniają procesy i zapewniają użytkownikom najwyższy komfort pracy.

Świadomość rozwiązań PropTech rośnie bardzo dynamicznie, jest to naturalna konsekwencja rozwoju technologicznego. Dostrzegamy coraz więcej inteligentnych budynków, w których sterowane centralnie urządzenia przynoszą korzyści ekonomiczne, zmniejszają zużycie energii i upraszczają procesy zarządzania budynkiem. Kompleksowe inteligentne rozwiązania, w tym aplikacje na urządzenia mobilne zapewniają użytkownikom pomieszczeń maksymalną wygodę i podnoszą efektywność pracy.

Przeczytaj również: