27 listopada 2023

Konferencje

XIV Warszawskie Seminarium NeuroUrologii | ONLINE | 09.12.2023

Już 09 grudnia 2023 roku, po raz XIV odbędzie się Warszawskie Seminarium Neurourologii. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z agedną wydarzenia.

W programie m.in.:

  1. Videourodynamika: Poznamy najnowsze technologie i metody związane z badaniami videourodynamiki, które pozwalają na dokładną ocenę funkcji dolnych dróg moczowych. To niezastąpione narzędzie w diagnostyce oraz planowaniu odpowiednich terapii.
  2. Urorehabilitacja w pęcherzu neurogennym: Przedstawimy jakie są potrzeby i jakie możliwości, które pozwalają poprawić jakość życia pacjentów z zaburzeniami funkcji układu moczowego poprzez zastosowanie specjalistycznych ćwiczeń i terapii.
  3. Nadreaktywność dróg moczowych: Omówimy aktualne podejścia do diagnozowania i leczenia nadreaktywności dróg moczowych, co jest częstym problemem w praktyce klinicznej.
  4. Pęcherz neurogenny: Skupimy się na kompleksowym podejściu do zarządzania pacjentami z pęcherzem neurogennym, uwzględniając różnorodność terapii farmakologicznych i nie tylko, z punktu widzenia urologa i neurologa.

Aby potwierdzić swoją obecność, prosimy o rejestrację na  stronie internetowej https://www.debaty-zdrowie.pl/neurourologia/

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Przeczytaj również: