9 października 2017

Inwestycje

Rozbudowa szpitala w Jarocinie

Pod koniec września w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie odbyło się podpisanie umowy dotyczącej rozbudowy placówki. Warta blisko 8,5 mln zł inwestycja należy do największych prowadzonych w powiecie w ostatnich latach.  

Rozbudowa szpitala w Jarocinie rusza na początku października i potrwa 11 miesięcy. Za jej realizację odpowiada konsorcjum w składzie: Heli Factor, firmie będącej jego liderem, Erekta Budownictwo oraz EREKTA Budownictwo Specjalistyczne. – Budowa rozpocznie się w pierwszych dniach października i z niecierpliwością będziemy oczekiwali jej końca. Bardzo się cieszę, że udało nam się do tego doprowadzić. Szpital ma mieć nie tylko przyjazny i świetnie wykwalifikowany personel. Musi być też miejscem przyjaznym przede wszystkim pacjentom. A rozbudowa w tym na pewno pomoże, bo bezdyskusyjnie poprawią się warunki pobytu dla chorych – stwierdził Stanisław Martuzalski, członek zarządu powiatu jarocińskiego.

W ramach inwestycji obecny budynek oddziału chorób wewnętrznych zostanie rozbudowany o jedną kondygnację. Dodatkowo wszystkie trzy kondygnacje zostaną powiększone. W ten sposób w nowym obiekcie znajdą się nowe jednostki. Zlokalizowane będą w nim m.in. laboratorium szpitalnie, pracownia badań endoskopowych, a także oddziały ginekologiczny, położnictwa i neonatologii wraz z zespołem porodowym z salą cesarskich cięć. – Przebudujemy szpital i wyposażymy go. Te oddziały, które powstaną będą już oddziałami nowoczesnymi z nowoczesną infrastrukturą odpowiadającą wymogom czasów – powiedział Starosta Teodor Grobelny po podpisaniu umowy.

Rozbudowa szpitala potrwa do września 2018 r. To jedna z największych inwestycji prowadzonych w powiecie jarocińskim w ostatnich latach. Łączny koszt rozbudowy i wyposażenia obiektu wyniesie ponad 8,5 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z emisji obligacji, która pozwoliła uzyskać ponad 6 mln zł oraz z kredytu udzielonego przez bank. – Było już poprzednio wiele obietnic rozbudowy szpitala, ale my rozbudowujemy ten szpital naprawdę. Posiadamy wsparcie i zaufanie Zarządu Powiatu i Rady Powiatu i zrealizujemy tę inwestycję – powiedział podczas podpisywania umowy Leszek Mazurek, prezes szpitala. 

W skrócie: 

  • Szpital Powiatowy w Jarocinie rozbuduje obiekt o nową kondygnację
  • Inwestycja pochłonie blisko 8,5 mln zł i potrwa do września 2018 r. 
  • W nowych przestrzeniach znajdzie się m.in. oddział ginekologiczny oraz położniczy, laboratorium szpitalnie i pracownia badań endoskopowych
Źródło: powiat-jarocinski.pl

Przeczytaj również: