9 października 2017

Inwestycje

Trwa remont oddziału ratunkowego w Kaliszu

Kończy się jeden z etapów modernizacji SOR-u w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu. W najbliższym czasie gotowe będą przestrzenie, w których leczeni się mali pacjenci. Remont całe oddziału zakończy się natomiast w listopadzie. 

Modernizacja oddziału ratunkowego to kolejna z rzędu inwestycja realizowana przez kaliski szpital. Wcześniej wyremontowana została m.in. część oddziału wewnętrznego, w planach jest natomiast budowa nowego obiektu na potrzeby bloku operacyjnego. Na temat tych inwestycji pisaliśmy już na łamach medinwestycje.pl

W związku z nieprzerwanym funkcjonowaniem SOR-u, remont prowadzony jest w etapach. Nawet mimo prac budowalnych dziennie przyjmowanych jest blisko 150 pacjentów. Chwilowe utrudnienia pozwolą jednak znacząco poprawić w dłuższej perspektywie warunki panujące na oddziale i wpłyną korzystnie na komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Pozwolą także na dostosowanie oddziału do obowiązujących przepisów. – Jest to kapitalny remont, czyli wszystkie pomieszczenia, infrastruktura techniczna będzie wykonana od podstaw. W ramach modernizacji nastąpi również uzupełnienie obecnego sprzętu o nowy sprzęt medyczny – stwierdził Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala.

Oprócz całkowitej przebudowy, oddział ratunkowy w kaliskim szpitalu zostanie także doposażony. Łączny koszt prac wyniesie 8,8 mln zł. 3,4 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu jako jedna z 23 krajowych placówek otrzymał pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia i uzyskał takie dofinansowanie. 

W skrócie: 

  • Szpital w Kaliszu prowadzi remont oddziału ratunkowego
  • Inwestycja pochłonie 8,8 mln zł
  • Finał modernizacji SOR-u planowany jest na listopad
Źródło: faktykaliskie.pl

Przeczytaj również: