6 marca 2017

Inwestycje

W Wejherowie wyremontowano oddział dla małych pacjentów

Blisko 300 tys. zł szpital w Wejherowie przeznaczył na remont oddziału pediatrycznego. Jest to pierwsza połowa inwestycji w tej części placówki.

Niezbędny remont

Na oddziale pediatrycznym nie przeprowadzano żadnych prac remontowych od blisko 30 lat, kiedy to został on utworzony. Modernizacja, której pierwszy etap właśnie się zakończył, był więc niezbędny. Remont objął gabinet zabiegowy, sale chorych oraz łazienki. Wymieniono całkowicie instalację elektryczną, przeciwpożarową, wodno-kanalizacyjną, komputerową i telefoniczną. Odmalowanych zostało trzynaście sal chorych, odświeżono pokój socjalny dla rodziców, a także hol i  pomieszczenia administracyjne. 

Lepszy komfort opieki 

Modernizacja, o której pisaliśmy wcześniej. znacząco poprawiła komfort pacjentów, przy poręczach na korytarzu pojawiło się ledowe oświetlenie. – Komfort i estetyka także wpływają na leczenie pacjentów – przekonuje Adam Herman, ordynator oddziału. – Rodzice dzieci zwrócili uwagę, że po wymianie drzwi na nowe w salach chorych zrobiło się o wiele ciszej, nie przenikają tam dźwięki z korytarza. Ta modernizacja była bardzo potrzeba i dziękujmy wszystkim sponsorom za pomoc. 

Modernizacja kosztowała prawie 300 tys. zł. Starostwo Powiatowe w Wejherowie przekazało 150 tys. zł, gmina Linia –15 tys. zł, a Fundacja Energa – 50 tys. zł, pozostałą kwotę przeznaczył szpital ze środków własnych.

Łącznie na oddziale znajduje się 50 łóżek. 25 z nich znajduje się na odnowionym,  pierwszym piętrze. Druga polowa oddziału nadal czeka na remont. W zeszłym roku oddział przyjął ponad 2200 pacjentów. Lekarze pomogli także ponad sześciu tysiącom dzieci na pediatrycznym oddziale ratunkowym.  

W skrócie:

  • W Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie zakończył się pierwszy etap remontu oddziału pediatrycznego
  • Inwestycja kosztowała blisko 300 tys. zł
  • Pieniądze na ten cel przeznaczyło Starostwo Powiatowe w Wejherowie, gmina Linia oraz Fundacja Energa

Źródło: AIP

Przeczytaj również: