15 marca 2017

Inwestycje

Trzy nowe karetki w Zamościu

Trzy nowe ambulanse marki Mercedes  znalazły się na wyposażeniu stacji pogotowia ratunkowego w Zamościu. Pojazdy zastąpią najbardziej wysłużone karetki wykorzystywane do tej pory. 

Ratownicy z Zamościa na początku marca zyskali dwie karetki specjalistyczne (typu S) oraz jedną transportową (typu P). Samochody zostały kompleksowo wyposażone, m.in. w nosze automatyczne, defibrylatory monitorujące aktywność elektryczną serca i dokonujące zapisu EKG czy krzesełka kardiologiczne wyposażone w gąsienicowy system płozowy. Łączny koszt inwestycji wyniósł około 1,2 mln zł. 

Nowe samochody zastąpią te najstarsze

Flota samochodowa zamojskiego pogotowia ratunkowego liczy 23 pojazdy. Najnowsze samochody zastąpią te najbardziej wysłużone i zapasowe, które wykorzystywane są w sytuacjach awaryjnych. Dzięki takiej wymianie najstarsze ambulanse wykorzystywane przez ratowników będą pochodziły z 2012 r. Wymiana samochodów pozwoli znacząco poprawić konfort i bezpieczeństwo pracy ratowników oraz pacjentów, któzy będą korzystali z ich pomocy.  

Inwestycja w sprzęt i ludzi

W celu poprawiania standardów opieki dyrekcja nie tylko inwestuje w nowoczesne samochody i ich wyposażenie, ale również szkolenia personelu. Każdego roku organizowane są warsztaty i specjalistyczne kursy, dzięki którym podnoszone są ich kwalifikacje i umiejętności.    

W skrócie:

  • Flotę Pogotowia Ratunkowego z Zamościa zasiliły trzy nowe ambulanse marki Mercedes
  • Koszt ich zakupu wyniósł łącznie 1,2 mln zł
  • Pogotowie posiada 23 pojazdy, nowe samochody zastąpią te najbardziej wysłużone
Źródło: Pogotowie.zamosc.pl

 

Przeczytaj również: