22 stycznia 2019

Inwestycje

Budowa nowego skrzydła Centrum Rehabilitacji w Radomiu

Prace nad budową Centrum Rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wchodzą w kolejny etap. Pracownicy rozebrali już stary budynek gospodarczy i rozpoczęli budowę nowego skrzydła. 

O starcie inwestycji pisaliśmy już w tym artykule. Przypomnijmy, że nowe Centrum Rehabilitacji powstaje w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który ponadto zostanie rozbudowany o sześciopiętrowe skrzydło. 

Według wiceprezydenta Jerzego Zawodnika, prace idą zgodnie z harmonogramem. Zadania, które zostały zaplanowane na rok 2018 zostały zrealizowane: przygotowany został teren pod budowę, rozebrano stary budynek gospodarczy oraz zdemontowano solary i instalacje w budynku starej ginekologii. Aktualnie trwają prace nad budową ścian fundamentowych nowego obiektu. Do końca 2019 roku ma powstać sześciopiętrowy budynek w stanie surowym, natomiast w starej ginekologi mają zostać zamontowane nowe instalacje. W 2020 roku odbędą się prace wykończeniowe. 

W Centrum Rehabilitacji znajdą się oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej – łącznie 54 łóżka, a także Zakład Rehabilitacji przeniesiony z budynku głównego szpitala oraz poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne w tym RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne. 

Oprócz nowego budynku inwestycja zakłada również zagospodarowanie terenów wokół. Zaplanowany jest projekt terenu rekreacyjno-rehabilitacyjnego dla pacjentów, a także dróg wewnętrznych i miejsc parkingowych. Dodatkowo wyremontowany zostanie tunel między Centrum Rehabilitacji a budynkiem szpitala. 

Docelowo w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym powstanie funkcjonalny nowoczesny obiekt pozbawiony barier architektonicznych. Poprawią się także warunki pracy personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Przypomnijmy, że budowę Centrum Rehabilitacyjnego realizuje konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalisttyczne oraz Erekta Budownictwo. Całkowity koszt inwestycji to ponad 45,5 mln zł.

Źródło: radom.wyborcza.pl

Przeczytaj również: