25 października 2018

Planowane inwestycje

Budowa Centrum Rehabilitacji w Radomiu za 45 mln zł

W dniu 19 października 2018 roku władze Radomskiego Szpitala Specjalistycznego podpisały umowę na budowę Centrum Rehabilitacji. Zwycięzcą przetargu zostało konsorcjum firm Erekta Budownictwo Specjalistyczne i Erekta Budownictwo z Warszawy. Całkowity koszt inwestycji to ponad 45 milionów złotych. Budowa ma zostać zakończona w  2020 roku. 

Centrum Rehabilitacji będzie mieściło się w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany. Nowe, sześciopiętrowe skrzydło powstanie w miejscu, w którym obecnie stoi budynek techniczno-gospodarczy. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie przebudować istniejący budynek, wybudować nowy oraz wyposażyć Centrum w niezbędny sprzęt.

– To ważny dzień dla naszego miasta. Rozpoczynamy kolejny duży projekt zmieniający nasze miasto. Jednocześnie otwieramy nowy etap w historii szpitala. Centrum Rehabilitacji będzie spełniało europejskie standardy i zdecydowanie poprawi się komfort pobytu pacjentów. Będzie się mieściło w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który dodatkowo zostanie rozbudowany – mówił prezydent Radosław Witkowski. Koszt inwestycji to ponad 45,5 mln złotych. – To realizacja pierwszego punktu Paktu dla zdrowia, który podpisałem kilka dni temu. Czekaliśmy na ten moment wiele lat, wreszcie udało się. Pieniądze na budowę Centrum pochodzą z budżetu gminy, ale wszędzie gdzie to możliwe będziemy zabiegać o środki zewnętrzne. Zresztą już podczas przyjmowania budżetu radni deklarowali, że będą zabiegać o takie wsparcie z budżetu państwa – mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski.

W Centrum Rehabilitacji znajdą się oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej – łącznie 54 łóżka, a także Zakład Rehabilitacji przeniesiony z budynku głównego szpitala, poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne w tym RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne – poinformował wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna zaznaczył, że dzięki inwestycji możliwe będzie zapewnienie kompleksowej opieki pacjentom, którzy wymagają rehabilitacji. Powstanie funkcjonalny nowoczesny obiekt pozbawiony barier architektonicznych. Poprawią się także warunki pracy personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

W skrócie:

  • Władze Radomskiego Szpitala Specjalistycznego podpisały umowę na budowę Centrum Rehabilitacji.
  • Całkowity koszt inwestycji to ponad 45 milionów złotych.
  • Budowa Centrum Rehabilitacji rozpocznie się w tym roku i potrwa dwa lata, do 2020 roku.

Przeczytaj również: