8 września 2017

Inwestycje

Szpital MWSiA w Lublinie z nowym skrzydłem

Na początku września uroczyście oddano do użytku budowane przez trzy lata nowe skrzydło Szpitala MSWiA w Lublinie. W budynku znajdą się m.in. działy diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, blok operacyjny, a także dział sterylizacji oraz apteka.

W pierwszym tygodniu września nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku Szpitala MSWiA w Lublinie. – To jest ważny moment dla tego szpitala, bo zbiega się z obchodami 70-lecia utworzenia. Mam nadzieję, że ta placówka w nowej odsłonie będzie służyć jak najlepiej mieszkańcom Lublina i województwa – powiedział podczas uroczystości Sebastian Chwałek, wiceminister MSWiA.

Nowy budynek wpłynie na poprawę dostępności i jakości świadczonych usług.  Na czterech kondygnacjach o powierzchni blisko 1,6 tys. metrów kwadratowych zlokalizowane będą działy diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, dział sterylizacji, apteka oraz blok operacyjny. Nowe skrzydło połączone jest z funkcjonującym szpitalem, co zapewni sprawniejszą komunikację pomiędzy oddziałami łóżkowymi, częścią diagnostyczną, zabiegową oraz administracyjną szpitala. – Musimy to jeszcze wyposażyć w części urządzeniami, które już posiadamy, a w części uzupełniając to wyposażenie w nowy sprzęt – powiedział dyrektor szpitala Jarosław Ostrowski. – Dla pacjentów ta inwestycja oznacza możliwość diagnozowania i leczenia w lepszych warunkach.

Budowa skrzydła pochłonęła 23,5 mln zł. 17,3 mln dotacji na ten cel przekazało ministerstwo, resztę kosztów szpital pokrył ze środków własnych. Co ważne, w najbliższym czasie placówka planuje kolejne prace. Już pod koniec listopada rozpocznie się przebudowa oddziału kardiologii, rehabilitacji kardiologicznej oraz pracowni elektrofizjologii. Ministerstwo Rozwoju przekazało na ten cel blisko 5 mln zł. Umożliwi to m.in. zakup systemu elektroanatomicznego 3D, aparatu rentgenowskiego, echokardiografu, rejestratora holtera EKG.

W skrócie: 

  • Na początku września oficjalnie otworzono nowo wybudowane skrzydło Szpitala MSWiA w Lublinie
  • Budowa kosztowała 23,5 mln zł, 17,3 mln zł przekazało ministerstwo
  • W obiekcie znajdą się m.in. pracownie diagnostyczne, blok operacyjny oraz apteka
Źródło: gazetaprawna.pl, portalsamorzadowy.pl

Przeczytaj również: