5 listopada 2018

Planowane inwestycje

Rozbudowa szpitala w Nowej Soli

Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ w Nowej Soli zyska nowy blok operacyjny, w którym znajdzie się 8 w pełni wyposażonych sal. Powstanie nowy budynek, który zostanie połączony z główną bryłą szpitala. Całkowita wartość inwestycji to 31 mln złotych, z czego 14 mln to dofinansowanie w ramach RPO Lubuskie 2020. 

W wyniku realizacji projektu powstanie obiekt o orientacyjnej powierzchni użytkowej 4 479,59 m2, który zostanie odpowiednio połączony z budynkiem głównym Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli. Znajdować się w nim będzie 8 w pełni wyposażonych sal operacyjnych oraz szereg dalszych pomieszczeń pomocniczych, niezbędnych do ich funkcjonowania (np. pomieszczenia przygotowania pacjenta, magazyny)

Realizacja projektu poprawi jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców Województwa Lubuskiego. Lubuszanie skorzystają z  rozszerzonego zakresu zabiegów operacyjnych m.in. w onkologii. Chodzi np. o zabiegi przezskórnej termoablacji, radioablacji i chemoembolizacji zmian nowotworowych, w tym przerzutów w jelicie grubym, trzustce, rekonstrukcje pęcherza moczowego. Inwestycja umożliwi dostęp do operacyjnych zabiegów bariatycznych, jako nowoczesnego leczenia otyłości olbrzymiej. W nowosolskim szpitalu pacjenci będą mogli również m.in. skorzystać z zabiegów rekonstrukcji piersi w zabiegach onkologicznych, leczenia inwazyjnego udarów mózgu, wszczepianie stentów aortalnych fenestrowanych.

 Z nowej inwestycji pacjenci mają skorzystać w 2020 r. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisała członek zarządu Alicja Makarska.

W skrócie:

  • Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ w Nowej Soli zyska nowy blok operacyjny, w którym znajdzie się 8 w pełni wyposażonych sal.
  • Realizacja projektu poprawi jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych z zakresu m.in.  onkologii i leczenia otyłości olbrzymiej.
  • Całkowita wartość inwestycji to 31 mln złotych, z czego 14 mln to dofinansowanie w ramach RPO Lubuskie 2020. 
 
Źródło: materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

Przeczytaj również: