17 marca 2017

Inwestycje

Rozbudowa szpitala w Gdyni

Spółka Szpitale Wojewódzkie w Gdyni planuje rozbudowę prowadzonych placówek.  W planach jest m.in. tworzenie oddziału hematologii, oddziału chemioterapii jednego dnia oraz pracowni cytostatyki.

W najbliższym czasie szpital spółka planuje realizację kilku projektów, które pozwolą rozszerzyć zakres świadczonych usług i zwiększą komfort i skuteczność pracy personelu medycznego. Jeszcze w zeszłym roku Mateusz Morawiecki, wicepremier oraz minister rozwoju i finansów, zdecydował się wesprzeć kwotą niemal 3,5 mln złotych remont jednego z budynków, który zostanie dostosowany do potrzeb oddziału chemioterapii jednego dnia. Na wsparcie Ministerstwa Finansów oraz samorządu wojewódzkiego może liczyć również projekt stworzenie w placówce pracowni cytostatyki wraz z wyposażeniem i apteką. Stanowią one ważny element wpierający terapię onkologiczną, która prowadzona jest w szpitalu w Redłowie. 

Budynek dla hematologii 

Najistotniejszą i najdroższą z inicjatyw jest jednak utworzenie oddziału hematologii w szpitalu mieszczącym się przy ul. Powstania Styczniowego. Odpowiednie decyzje dotyczące projektu wydali już miejscy urzędnicy. – Dokument taki jest niezbędny, abyśmy mogli ubiegać się o unijne dofinansowanie – mówi Dariusz Nałęcz, prezes spółki Szpitale Wojewódzkie w Gdyni. – Kiedy tylko zostaną rozpisane stosowne konkursy, a mamy nadzieję, że stanie się to niedługo, składamy wniosek. 

Całkowity koszt tej inwestycji nie jest jeszcze znany, jednak już teraz wiadomo, że liczony będzie w milionach złotych. Niezbędna będzie nie tylko przebudowa części pomieszczeń, ale również instalacja nowego oświetlenia, a przede wszystkim zakup specjalistycznego wyposażenia dla całego oddziału. Mimo to inwestycja jest niezbędna. – Dysponujemy oddziałem onkologicznym, a nie mamy hematologicznego – mówi prezes Szpitali Wojewódzkich w Gdyni. – Nie jest to dla lekarzy komfortowa sytuacja. Takie oddziały powinny funkcjonować obok siebie i współpracować. Byłoby to wskazane z punktu widzenia lekarzy, a przede wszystkim pacjentów. Dlatego przymierzamy się do tej inwestycji. Gdyby udało się uzyskać unijne finansowanie, będzie to kolejna inwestycja, jaka być może w tym roku rozpocznie się w szpitalu w Redłowie.

W skrócie:

  • Spółka Szpitale Wojewódzkie w Gdyni planuje szereg inwestycji m.in. stworzenie oddziału hematologii, oddziału chemioterapii jednego dnia oraz pracowni cytostatyki.
  • Część projektów sfinansowania będzie przy wsparciu Ministerstwa Finansów oraz budżetu wojewódzkiego
  • Szpital stara się również o dofinansowanie utworzenia oddziału hematologii
 

 

 

Przeczytaj również: