7 marca 2017

Inwestycje

Remont w Dolnośląskim Centrum Onkologii

Nowe pomieszczenia, więcej przestrzeni i stanowisk do chemioterapii. Od zeszłego tygodnia w Dolnośląskim Centrum Onkologii funkcjonuje nowe pomieszczenie do tzw. "wlewów dożylnych" dla osób chorych na nowotwór. 

Lepsze warunki dla pacjentów

Obecnie stanowiska do podawania chemioterapii w systemie ambulatoryjnym znajdują się również w budynku "A", ale w całkowicie nowym pomieszczeniu, gdzie jest 12 stanowisk. 

- Po kapitalnym remoncie pacjentom przybyło trochę przestrzeni. Mam nadzieję, że warunki są teraz bardziej komfortowe dla chorych. Obecnie remontujemy też stare pomieszczenie, więc docelowo liczba miejsc na chemioterapii ambulatoryjnej zwiększy się dwukrotnie – z 9 do 24 - dodaje dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

Wyremontowana została również poczekalnia

- Pacjenci skarżyli się na ciasnotę zarówno w poczekalni, jak i w sali, gdzie podawane są wlewy - przyznaje dr Emila Filipczyk-Cisarż, kierownik oddziału stacjonarnego i dziennego chemioterapii. - Pomieszczenie do podawania chemioterapii jest duże, jasne i doświetlone. W poczekalni widnieją fototapety, które stwarzają pozytywny nastrój - wylicza lekarka. W poczekalni znajdują się również dwie toalety (męska i damska), a nie jedna (wspólna), jak dotychczas.

Koszt remontu obu pomieszczeń to 835 tys. złotych. Teraz szpital jest w trakcie zamówień na nowe fotele do podawania chemii.

 

Przeczytaj również: