10 marca 2017

Inwestycje

Remont Szpitala w Nowym Tomyślu

Trwa modernizacja lecznicy w Nowym Tomyślu. Obecnie rozpoczynane będą prace na trzeciej kondygnacji budynku. Koszt inwestycji to niemal 4,5 mln zł

Inwestycje na ortopedii 

Modernizacja Szpitala ma na celu między innymi dostosowanie go do wytycznych Ministerstwa Zdrowia odnośnie włączenia placówki do tzw. sieci szpitali. Na trzeciej kondygnacji po remoncie znajdzie się odnowiony oddział ortopedyczny. – Inwestycja ma zostać zakończona do 28 lipca – wyjaśnia dyrektor Janusz Nowak. – W ramach zadania na trzeciej kondygnacji powstanie sala operacyjna dla ortopedii, a także brakujące zaplecze dla bloku operacyjnego, a ponadto ortopedyczny oddział łóżkowy – dodaje. Łączny koszy modernizacji wyniesie blisko 4,5 mln zł. 

Dostosowanie do standardów MZ 

W tym roku przeprowadzona ma być również przebudowa centralnej sterylizatornii. Realizacja tych zadań pozwoli Szpitalowi bez przeszkód zakwalifikować się do sieci szpitali. – Nie mamy obaw, że z jakiegoś powodu mogliśmy nie w pełni znaleźć się w takiej sieci. W tej chwili czekamy jednak na ostateczne opracowania do ustawy. Nie jest dla nas też pewny ostateczny termin, jaki będzie obowiązywał dla szpitali na dostosowanie się – stwierdza J. Nowak. – Na ten moment największą niewiadomą dla nas kwestia ginekologii, którą mieliśmy w planie powiększyć.

 Inwestycja ma zostać zakończona do 28 lipca

 

Wśród wytycznych ministerialnych znajduje się m.in. zapis dotyczący świadczeń nocnej opieki zdrowotnej, które powinny być oferowane w ramach izby przyjęć lub oddziału ratunkowego.  – W tej chwili wieczorynka działa u nas poza szpitalem. Jeśli będziemy musieli ją przenieść to wówczas zabraknie nam miejsca na powiększenie ginekologii. W praktyce oznaczać to będzie konieczność zmniejszenia liczby łóżek – wyjaśnia dyrektor Szpitala w Nowym Tomyślu.

W skrócie:

  • Szpital w Nowym Tomyślu prowadzi remont budynku, w którym znajdzie się m.in. ortopedia z salą operacyjną 
  • Koszt inwestycji wyniesie blisko 4,5 mln zł, pace zakończą się pod koniec lipca
  • Zaplanowana jest również przebudowa centralnej sterylizatornii oraz ginekologii 
Źródło: AIP   

Przeczytaj również: