9 maja 2017

Inwestycje

Remont Szpitala w Gostyniu

Szpital w Gostyniu rozpoczął prace remontowe. W pierwszym etapie zmodernizowane zostaną korytarze, wejście do szpitala oraz klatka schodowa. To jednak dopiero początek inwestycji, która łącznie będzie kosztować ponad milion złotych.

Pierwszy etap prac polega przede wszystkim na odświeżeniu wejścia, klatki schodowej oraz korytarzy. Zerwane i ułożone od nowa zostaną posadzki na korytarzach, a na terenie oddziału chirurgicznego i wewnętrznego wymieniona zostanie wykładzina podłogowa. Modernizacja obejmie też część instalacji elektrycznej. Zmiany zajdą nie tylko wewnątrz budynku, bowiem uwzględniają też wymianę drzwi wejściowych oraz naprawę podjazdu od strony podwórza. 

Remont to tylko początek 

Wyżej wymienione pracy pochłoną ok. 70 tys. zł, ale to tylko część środków przeznaczonych na inwestycję w szpitalu w Gostyniu. – Koszt tego remontu wynosi około 70 tysięcy złotych, lecz całościowa kwota, którą Rada Powiatu Gostyńskiego zaplanowała na wsparcie szpitala to ponad milion złotych – zaznacza starosta gostyński, Robert Marcinkowski. – 500 tysięcy złotych mamy zarezerwowane na kompleksową termomodernizację budynku – wylicza.

Termomodernizacja szpitala 

Aby ta ostatnie zadanie się powiodło, samorząd powiatowy wystąpił z wnioskami o dofinansowanie ze środków zewnętrznych – Złożyliśmy dwa wnioski - jeden w Wojewódzkim a drugi w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czekamy na ich rozpatrzenie. Jest szansa, że termomodernizacja mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku – twierdzi Marcinkowski.

Podczas nadzwyczajnej sesji, 4 maja radni zdecydowali o zarezerwowaniu w budżecie na ten rok kwoty prawie 270 tysięcy złotych na wkład własny do projektu unijnego, który przewiduje rozbudowę szpitala.

W skrócie: 

  • Szpital w Gostyniu rozpoczął pierwszy etap szeroko zakrojonej modernizacji
  • Inwestycja rozpoczyna się od wartego 70 tys. zł remontu korytarzy i klatki schodowej
  • Łącznie remont, termomodernizacja i rozbudowa szpitala pochłoną blisko 1 mln zł. 
Źródło: Elka.pl

Przeczytaj również: