28 lipca 2020

Inwestycje

Ostrów Wielkopolski: Nowy oddział ginekologiczny

Nowy oddział ginekologiczny został oddany do użytku w ostrowskim szpitalu. Kierownictwo medyczne jak i Dyrekcja placówki zgodnie przyznają, że to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Wielkopolsce. Modernizacja została sfinansowana ze środków Powiatu Ostrowskiego.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim


W dniu 27 lipca 2020 roku odbyło się symboliczne otwarcie nowej ginekologii. Spotkanie odbyło się na parkingu przed wejściem do szpitala i zostało ograniczone pod względem biorących w nim udział osób.

– To kolejny powód do dumy, bo jest to chyba trzynasta duża inwestycja, zrealizowana w szpitalu. Przez dekadę zainwestowaliśmy tutaj około 100 mln złotych w różne miejsca. Tym razem jest to oddział, na którym rozgrywają się różne dramaty. Jedne pacjentki oczekują dziecka inne je tracą. Warunki, w których przyszło im czekać były delikatnie mówić nie były najlepsze. Stąd decyzja o remoncie.powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Remont kosztował ok. 3 mln zł, a środki pochodziły z kasy powiatu. –Remont był inicjatywą starosty, ale wsparła go jednogłośnie cała nasza Rada. Zresztą my w ten sposób wspieramy każdą dobrą inwestycję realizowaną w naszym powieciepowiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu.

Symboliczne klucze do oddziału otrzymali Dariusz Bierła Dyrektor, Tomasz Gostomczyk kierownik Oddziału oraz Renata Kaczorowska zastępca Oddziałowej, pod nieobecność Anity Świątek.

To kolejna inwestycja powstała dzięki dobrej współpracy starostwa i szpitala. To oddział  zasadzie zbudowany od nowa. Efektem są warunki, których nie ma w wielkopolskich szpitalach. - przekonywał D. Bierła. Wtórował mu kierownik ginekologii przekonując, że ginekologia wraz położnictwem i neonatologią świetnie się uzupełniają i decydują o tym, że „łańcuch’’ opieki nad matką i dzieckiem jest teraz najlepszy w województwie.

Kierownik Oddziału podkreśla, że aktualnie na wyposażeniu placówki jest m.in. sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego, nowoczesny system nadzoru nad pacjentką jeśli chodzi o monitorowanie ciąż zagrożonych, pokoje wyposażone w węzły sanitarne oraz klimatyzację.

Rocznie na ginekologię trafia ok. 4,5 tys. pacjentek, u których wykonywanych jest 1,5 tys. operacji oraz tyle samo drobnych zabiegów ginekologicznych związanych z poronieniami, krwawieniami oraz rozpoznaniami onkologicznymi. Coraz częściej trafiają tutaj pacjentki także z innych województw.


Źródło
Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
 

Przeczytaj również: